Έμεν-PSV Αϊντχόφεν 0-2: «Καθάρισε» στο τέλος

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης η Αϊντχόφεν επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 2-0 της Έμεν.

Με δύο «χτυπήματα» στα τελευταία της αναμέτρησης η Αϊντχόφεν νίκησε με σκορ 2-0 την Έμεν στην έδρα της. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού μείωσε στον πόντο τη διαφορά της από την κορυφή της βαθμολογίας που βρίσκεται ο Άγιαξ.

Στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης πέρασε στο γήπεδο ο Μάουρο Ζούνιορ στη θέση του Φάιν και αυτή η αλλαγή αποδείχτηκε καθοριστική για την εξέλιξη της αναμέτρησης. Στο 81', τέσσερα λεπτά μετά την είσοδο του στο γήπεδο, ο Μάουρο Ζούνιορ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα από ασίστ του Ντάμφρις. Το τελικό 0-2, διαμόρφωσε στο 88' ο Ζαχαβί.

Η Αϊντχόφεν αγωνίστηκε με τους Μβόγκο, Μαξ (73’ Μπάουμγκαρτλ), Μποσκαλί, Ντάμφρις, Τέζε, Τόμας (77’ Γκουτιέρες), Σανγκαρέ, Ροσάριο, Φάιν (77’ Ζούνιορ), Ζαχαβί (90’ Αντονίσε), Μάλεν (90’ Πιρού).