Πέλκας: Έφτασε τα 4 γκολ και τις 5 ασίστ με τη Φενέρμπαχτσε (vids)

Ο Δημήτρης Πέλκας είχε ένα γκολ και μια ασίστ στη νίκη 3-0 της Φενέρμπαχτσε επί της Ερζουρούμσπορ για την 17η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Ο Δημήτρης Πέλκας εξελίσσεται σε πρωταγωνιστή της Φενερμπαχτσέ! Μέχρι τώρα έχει αγωνιστεί σε 12 ματς πρωταθλήματος και έχει πετύχει 4 γκολ και έχει δώσει 5 ασίστ.

Με αυτόν τον τρόπο έχει συμβάλει τα μέγιστα στην πορεία της Φενέρμπαχτσε προς τη κορυφή (είναι ισόβαθμη με την Μπεσίκτας στην 1η θέση μετά από 17 αγώνες).

Ο Πέλκας στον τελευταίο αγώνα της Φενέρμπαχτσέ, εκτός έδρας με την Ερζουρούμσπορ, έδωσε μια ασίστ και πέτυχε ένα γκολ στη νίκη με 3-0.

Συγκεκριμένα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έδωσε ασίστ στον Γιαντάς για το 0-1, ενώ στο ξεκίνημα του δεύτερου σημείωσε το 0-2 με πλάσε στην κόντρα.