Eredivisie: Δύο γκολ ο Γιακουμάκης στη νίκη της Φένλο με ανατροπή! (vid, pic)

Κομβική -με δύο γκολ- ήταν η συνδρομή του Γιώργου Γιακουμάκη στη νίκη της Φένλο επί της Βίλεμ για το πρωτάθλημα Ολλανδίας.

Ηγετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Γιώργος Γιακουμάκης στον εντός έδρας αγώνα της Φένλο με αντίπαλο τη Βίλεμ, οδηγώντας την ομάδα του σε μια σπουδαία νίκη!

Ο διεθνής Έλληνας άσος αρχικά ισοφάρισε με πέναλτι στο 79', ενώ στο 90'+3' σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του γκολ φέρνοντας «τούμπα» το ματς από 0-1 σε 2-1!

Πρόκειται για τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη για τη Φένλο, καθώς με αυτό το τρίποντο ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού στη βαθμολογία της Eredivisie.

Μάλιστα, με τα δύο τέρματα που πέτυχε ο Γιακουμάκης πέρασε στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ με 12 γκολ, ξεπερνώντας τον Ντανίλο της Τβέντε!

Για τη Βίλεμ, που έμεινε στην προτελευταία θέση της κατάταξης, ο Βαγγέλης Παυλίδης αγωνίστηκε σε όλο το ματς και στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε ευκαιρία να ισοφαρίσει, καθώς η κεφαλιά του αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα της Φένλο.