Μιλιβόγεβιτς για Κρίσταλ Πάλας - Λίβερπουλ 0-7: «Είναι σκληρό»

Για την βαριά εντός έδρας ήττα από τη Λίβερπουλ μίλησε ο αρχηγός της Κρίσταλ Πάλας, Λούκα Μιλιβόγεβιτς.

Η Λίβερπουλ διέλυσε την Κρίσταλ Πάλας στο Λονδίνο 0-7 για την 14η στροφή της Premier Legaue. Ο αρχηγός των γηπεδούχων, Λούκα Μιλιβόγεβιτς αγωνίστηκε σε όλη την αναμέτρηση και ξεκαθάρισε ότι δεν έχει ξαναζήσει κάτι τέτοιο, αποθεώνοντας την αποτελεσματικότητα των παικτών του Γιούργκεν Κλοπ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

Είναι σκληρό ειλικρινά, είναι δύσκολο να μιλήσεις μετά από τέτοια ήττα, δεν έχω ξαναζήσει κάτι τέτοιο στη ζωή μου. Ήταν τόσο αποτελεσματικοί, είχαν οκτώ σουτ και πέτυχαν επτά γκολ. Είναι πολύ επικίνδυνοι στην αντεπίθεση, τιμώρησαν κάθε λάθος και άνοιξαν το ματς μετά από δύο λεπτά.

Είχαμε κάποιες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, ίσως έπρεπε να είχαμε σκοράρει, αλλά μετά από αυτό δεχτήκαμε αντεπίθεση και πήγαμε στα αποδυτήρια 3-0 πίσω. Δεν αξίζαμε να χάνουμε 3-0 στο ημίχρονο, στο β’ προσπαθήσαμε να παίξουμε, αλλά είχαμε ένα σκληρό αποτέλεσμα, το 7-0 είναι ένα άσχημο συναίσθημα για μας»