La Liga: Νίκη «χρυσάφι» η Βαγιαδολίδ μετά από συναρπαστικό ματς (Highlights)

Σπουδαία νίκη πήρε η Βαγιαδολίδ που επικράτησε με σκορ 3-2 της Οσασούνα και πέρασε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού της La Liga.

Σπουδαία νίκη κατάφερε και πήρε η Βαγιαδολίδ, η οποία επικράτησε με σκορ 3-2 επί της Οσασούνα. Έσπασαν καρδιές στην αναμέτρηση των δύο ομάδων που είχε ανατροπές και πολλά γκολ. Η Βαγιαδολίδ άνοιξε το σκορ στο 7' με τον Βέισμαν και η Οσασούνα έκανε την ανατροπή πριν βγει το ημίχρονο με τον Μπούντιμιρ και τον Τόρες.

Στην επανάληψη η Βαγιαδολίδ ισοφάρισε με πέναλτι του Ορελάνα και πήρε τη νίκη στο 76' με τον Βέισμαν. Μία νίκη "χρυσάφι" για τους γηπεδούχους που είχε ως αποτέλεσμα να τους βγάλει από την επικίνδυνη ζώνη, ενώ η Οσασούνα από την πλευρά της παραμένει προτελευταία.

Παρασκευή 11/12

Βαγιαδολίδ-Οσασούνα 3-2

7', 76' Βέισμαν, 56' πεν. Ορελάνα - 27' Μπούντιμιρ, 43' Τόρες