Η Ομόνοια 0-0 με τον Ερμή πριν τον ΠΑΟΚ

Τρεις μέρες πριν υποδεχθεί τον ΠΑΟΚ η Ομόνοια έφερε 0-0 με τον Ερμή για την 12η αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος.

Τρεις μέρες πριν υποδεχθεί τον ΠΑΟΚ για την 5η αγωνιστική του Europa League h Ομόνοια κόλλησε στο 0-0 με τον Ερμή κι έπεσε στην 6η θέση του κυπριακού πρωταθλήματος με 17 βαθμούς.

Έτσι η ομάδα του Μπεργκ έμεινε χωρίς νίκη για 5ο σερί αγώνα. Κόντρα στον Ερμή είχε την κατοχή και δημιούργησε μερικές φάσεις για γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τον Κούσουλο στο 23΄και τον Παπουλή στο 45΄.

Στο 41΄ο Ντουρίς βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ δεν μέτρησε. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια πίεσε την άμυνα του Ερμή αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην επίτευξη ενός γκολ.

Στο 64΄ο Ασάντε έκανε κακό τελείωμα και η ευκαιρία χάθηκε. Στο 84ο λεπτό ο Κακουλλής που είχε μπει αλλαγή, είδε τον γκολκίπερ του Ερμή να σώζει την εστία του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Ομόνοια διαμαρτυρήθηκε για δυο πέναλτι που δεν της έδωσε ο διαιτητής.

OMONOIA: Φαμπιάνο, Λέτσιακς, Σέχου, Λούφτνερ, Λανγκ, Γκόμεθ, Κούσουλος, Παπουλής, Ασάντε (90’ Λοϊζου), Τιάγκο (72’ Κακουλλής), Ντούρις.

Ερμής: Σάντος, Καραγκούνης, Δημητρίου, Γαβριήλ, Μέιρα (86’ Γκόμες), Φίλιο, Χολτ, Κυριακίδης, Παντελή (75’ Καϊσερλής), Κονέ (86’ Ρουσιάς), Πέδρο (62’ Βαλιάνος).