Στις καθυστερήσεις γλίτωσε τον υποβιβασμό στην 3η Κατηγορία η Νυρεμβέργη του Μαυροπάνου!

Στο 96ο λεπτό η Νυρεμβέργη, του Ντίνου Μαυροπάνου, μείωσε σε 3-1 κόντρα στην Ίνγκολσταντ και σε συνδυασμό με τη νίκη 2-0 στο πρώτο αγώνα μπαράζ της 2ης Κατηγορίας της Γερμανίας γλίτωσε τον υποβιβασμό.

Πάνω που νόμισε ότι είχε επιστρέψει στην 2η Κατηγορία της Γερμανίας, μετά από ένα χρόνο απουσίας, η Ίνγκολσταντ είδε την προοπτική να σβήνει, αφού στο 96ο λεπτό δέχθηκε γκολ από την Νυρεμβέργη.

Το τέρμα αυτό διαμόρφωσε το τελικό 3-1 που, σε συνδυασμό με τη νίκη της ομάδας του Ντίνου Μαυροπάνου (σ. αγωνιζόταν δανεικός εκεί κι ήταν το τελευταίο του ματς, το οποίο έβγαλε όλο στον πάγκο) στο πρώτο από τα δύο μπαράζ, με 2-0 (σ. σ' εκείνο είχε παίξει 89 λεπτά), την κράτησε στη 2η τη τάξει κατηγορία του Γερμανικού ποδοσφαίρου για 2η σερί περίοδο.

Η Ίνγκολσταντ σκόραρε τρις σε 13 λεπτά στο δεύτερο μέρος (53' Κούτσκε, 62' Σρεκ, 66' Κράουζε) και είχε σκορ ανόδου, μέχρι το έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, που ο Φάμπιαν Σλόισενερ άλλαξε την ιστορία...