Νούνο: «Μια στιγμή χάσαμε τη συγκέντρωσή μας...»

Διαβάστε τις δηλώσεις που έκανε ο προπονητής της Γουλβς, Νούνο Εσπίριτο Σάντο μετά την ήττα 2-0 από την Άρσεναλ.

Ο προπονητής της Γουλβς, Νούνο Εσπίριτο Σάντο δήλωσε στο Sky Sports μετά την ήττα 2-0 από την Άρσεναλ. «Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο. Και οι δύο ομάδες ήταν οργανωμένες στην άμυνα, έτσι δεν έγιναν φάσεις. Εμείς μια στιγμή χάσαμε τη συγκέντρωσή μας και σκόραρε η Άρσεναλ.

Γουλβς - Άρσεναλ 0-2: Πήρε στο κυνήγι τους «Λύκους» (vid+highlights)

»Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκινήσαμε καλύτερα, πιέσαμε και δημιουργήσαμε ευκαιρίες. Αλλά γνωρίζαμε καθώς ο χρόνος κυλούσε ότι η Άρσεναλ έχει καλούς παίκτες στην αντεπίθεση. Τελείωσε τώρα. Κοιτάμε το επόμενο ματς.

»Λάθη συμβαίνουν. Αυτό που πρέπει να κοιτάξουμε είναι να βρούμε λύσεις. Πρέπει να επιστρέψουμε στις καλές εμφανίσεις.

»Νομίζω ότι είχαμε διαστήματα για να σκοράρουμε. Το γκολ ήταν εκεί και το ψάχναμε. Μετά το δεύτερο γκολ όμως το πράγμα έγινε πολύ πιο δύσκολο.

»Αυτή η ήττα δεν αλλάζει τον τρόπο που βλέπουμε τα πράγματα. Άλλα αποτελέσματα και η βαθμολογία δεν μας καθοδηγούν. Σήμερα απλά δεν μπορούσαμε να κάνουμε πράγματα που θέλαμε να κάνουμε. Πρέπει να μείνουμε στην κούρσα. Η Άρσεναλ δεν είχε πολλές πιθανότητες, εμείς της επιτρέψαμε να έχει αυτές τις στιγμές».