Γουλβς - Άρσεναλ 0-2: Πήρε στο κυνήγι τους «Λύκους» (vid+highlights)

γκολ των Σακά και Λακαζέτ η Άρσεναλ νίκησε με 2-0 τη Γουλβς στο «Μολινό».

Η Γουλβς, αντίπαλος του Ολυμπιακού στους «16» του Europa League, φιλοξένησε την Άρσεναλ στο «Μολινό» για την 33η αγωνιστική της Premier League.

Oι κανονιέρηδες είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο μέρος και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με ωραία εκτέλεση του 18χρονου Μπουκαγιό Σακά.

Premier League: Στην τετράδα με πεντάρα η Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ (vid)!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γουλβς βγήκε στην επίθεση και έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει με τους Ζότα και (κυρίως) Τραορέ που βγήκε τετ α τετ με τον Μαρτίνεθ.

Δείτε την ευκαιρία του Τραορέ

Αλλά η Άρσεναλ άντεξε και με τον αναπληρωματικό Λακαζέτ σημείωσε και δεύτερο γκολ στο 86΄για να σφραγίσει τη νίκη. Στο αμέσως επόμενο λεπτό μάλιστα έχασε απίστευτη ευκαιρία με τον Γουίλοκ για να κάνει το 0-3.