Βικτόρια Πλζεν - Φιορεντίνα 0-0: Άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς (highlights)

Στο 0-0 έμειναν η Βικτόρια Πλζεν και η Φιορεντίνα για τα προημιτελικά του Conference League.

Στην Ιταλία θα κριθεί η πρόκριση ανάμεσα σε Βικτόρια Πλζεν και Φιορεντίνα, καθώς οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0. Η ομάδα της Τσεχίας έδωσε περισσότερη βαρύτητα στην άμυνα και δεν απείλησε ιδιαίτερα.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά οι τελικές τους προσπάθειες δεν ήταν ιδανικές με αποτέλεσμα να μην παραβιάσουν την αντίπαλη εστία.

Η καλύτερη στιγμή των γηπεδούχων σημειώθηκε στο 24ο λεπτό με τον Βύντρα, ενώ η Φιορεντίνα πίεσε στην επανάληψη και άγγιξε το γκολ με το σουτ του Μπελτράν στο 55ο λεπτό.

Έτσι καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να αποκτήσει προβάδισμα πρόκρισης, ενόψει της ρεβάνς του «Αρτέμιο Φράνκι». Ο νικητής του ζευγαριού θα αγωνιστεί στα ημιτελικά του Conference League με το νικητή του ζευγαριού ΠΑΟΚ - Κλαμπ Μπριζ.