Ντουνάισκα Στρέντα-Στεάουα 0-1: Βήμα πρόκρισης οι Ρουμάνοι

Η Στεάουα επικράτησε εκτός έδρας με σκορ 1-0 της Ντουνάισκα Στρέντα και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση.

Τις βάσεις για να προκριθεί στα πλέι οφ των ομίλων του Conference League έβαλε η Στεάουα Βουκουρεστίου που επικράτησε με σκορ 1-0 εκτός της Ντουνάισκα Στρέντα.

Οι Ρουμάνοι πέτυχαν το νικητήριο τέρμα στο 69ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ταμ. Ένα λεπτό νωρίτερα ο Κρουζλιάκ είχε αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη κάρτα και οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες.

Βασικός με τους γηπεδούχους έπαιξε ο Σπύρος Ρισβάνης, ο οποίος αγωνίστηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι.

Ντουνάισκα Στρέντα: Βεσελίνοφ, Μπλάκμαν, Κρούζλιακ, Ρισβάνης, Σιγκάνικς, Ντιμούμ, Κάσερ, Σαντόρ (75' Μουμού), Βεσελόφσκι (86' Κάλμαρ), Κρστοβιτς (86' Νικολαέσκου), Σαντο (68' Μπρουνέτι)

Στεάουα Βουκουρεστίου: Ταρμοβάνουν, Ποπέσκου, Τσακόντε, Ταμ, Ραντούνοβιτς, Εντζούμα (75' Στα), Ολαρού, Μικουλέσκου (78' Λιχάντρου), Ποπέσκου, Κόμαν (46' Οάιντα), Ρούσου (64' Στόικα)