Europa Conference League: Η Ριέκα αντίπαλος του ΠΑΟΚ στα play off

Την Ριέκα θα αντιμετωπίσει ο ΠΑΟΚ στα play off του Europa Conference League.

Ο ΠΑΟΚ έμαθε την ομάδα που θα κληθεί να αντιμετωπίσει για να πάρει την πρόκριση στους ομίλους του Europa Conference League. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα βρει στο δρόμο της την Ριέκα, η οποία απέκλεισε με τη σειρά της την Χιμπέρνιαν.

ΠΑΟΚ - Μποέμιανς 2-0: «Καρδιοχτύπησε», αλλά προκρίθηκε (highlights)

Ύστερα από το 1-1 της πρώτης αναμέτρησης η ομάδα της Κροατίας εμφανίστηκε σοβαρή στη ρεβάνς και με το επιβλητικό 4-1 προκρίθηκε στα play off της διοργάνωσης.

Ο Πάβιτσιτς στο 36' έκανε το 1-0, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν προσωρινά με γκολ του Μάγκενις. Στο 67ο λεπτό όμως οι Σκωτσέζοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του ΜακΓκρέγκορ.

Έτσι οι γηπεδούχοι πάτησαν το πόδι στο γκάζι και πήραν ξανά το προβάδισμα με τον Αμπάς. Το τελικό αποτελέσμα διαμόρφωσε ο ΜακΓκιν με αυτογκόλ και ο Μπούσνια στις καθυστερήσεις.