Ερυθρός Αστέρας: Νίκη επί της Ραντνίσκι και διατήρηση στην κορυφή

Ο Ερυθρός Αστέρας επιβλήθηκε εκτός έδρας της Ραντνίσκι με 2-0 και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή του σερβικού πρωταθλήματος.

Ο Ερυθρός Αστέρας προχωράει ακάθεκτος στην κατάκτησή του πρωταθλήματος στη Σερβία. Οι «ερυθρόλευκοι» επιβλήθηκαν της Ραντνίσκι Νις με σκορ 2-0 εκτός έδρας και παρέμειναν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 43 βαθμούς και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Μπάγερν: Με αρκετές απουσίες κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα (pic)

Την ίδια στιγμή η Βοϊβοντίνα με ένα παιχνίδι παραπάνω βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 36 βαθμούς. Επτά λιγότερους από την ομάδα του Βλάνταν Μιλόγιεβιτς.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Ερυθρός Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Μπεν. Στο δεύτερο μέρος οι «ερυθρόλευκοι» διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 70' με σκόρερ τον Αλέκσα Βουκάνοβιτς. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν κάτι στα εναπομείναντα λεπτά και ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 0-2.

Να θυμίσουμε τέλος ότι την Τρίτη (26/11, 22:00) ο Αστέρας υποδέχεται την Μπάγερν για την 5η αγωνιστική του Champions League.