LIVE Champions League: Λίβερπουλ - Ρεάλ Μ., Ντόρτμουντ - Μάντσεστερ Σίτι (γκολ, score, highlights)

Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη (live, score, highlights) των επαναληπτικών αγώνων για την προημιτελική φάση του Champions League

Η προημιτελική φάση των αγώνων του Champions League, συνεχίζεται με τους αγώνες ρεβάνς Λίβερπουλ - Ρεάλ Μαδρίτης (1-3), Ντόρτμουντ - Μάντσεστερ Σίτι (1-2).

[Στη συγκεκριμένη σελίδα παρακολουθήσατε την εξέλιξη των αγώνων]

Λίβερπουλ - Ρεάλ Μαδρίτης 0-0

6': Σαλάχ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Το πλασέ του έδιωξε ο Κουρτουά.

12': Το 0-0 παραμένει.

13': Μίλνερ σουτ απέκρουσε ο Κουρτουά.

18': Σουτ Καμπάκ δεν βρήκε στόχο.

20': Ο Μπενζεμά επιχείρησε σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε αουτ.

26': Δεν υπάρχει σκορ στο παιχνίδι.

31': Δεν υπάρχει σκορ στην αναμέτρηση.

35': Ο Μίλνερ έκανε σέντρα, αλλά ο Κουρτουά βγαίνει και μαζεύει την μπάλα.

40': Ισόπαλο χωρίς σκορ το ματς.

41': Ο Σαλάχ σούταρε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

42': Ο Βαϊνάλντουμ από πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή, έστειλε την μπάλα στην εξέδρα.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

46': Ο Φιρμίνο δεν κατάφερε να νικήσει τον Κουρτουά.

57': Σουτ του Φιρμίνο η μπάλα ψηλά άουτ.

66': Λίβερπουλ - Ρεάλ 0-0

67': Βαθιά μπαλιά του Βαλβέρδε για τον Βινίσιους, ο Άλισον καθάρισε τη φάση.

Τελευταίο εικοσάλεπτο η Λίβερπουλ ψάχνει δύο γκολ.

70': Σουτ του Ζότα, βρήκε τον Μιλιτάο και κατέληξε κόρνερ.

77': Το 0-0 παραμένει.

83': Δεν υπάρχει σκορ λίγο πριν το φινάλε.

Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις στο παιχνίδι.

Τελικό αποτέλεσμα 0-0

Οι Μαδριλένοι πήραν την πρόκριση στα ημιτελικά.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Λίβερπουλ: Άλισον, Ρόμπερτσον, Φίλιπς, Καμπάκ (59' Ζότα), Αλεξάντερ-Άρνολντ, Βαϊνάλντουμ, Φαμπίνιο, Μίλνερ (59' Αλκάνταρα), Σαλάχ, Μανέ, Φιρμίνο.

Ρεάλ Μαδρίτης: Κουρτουά, Μεντί, Βαλβέρδε, Νάτσο, Μιλιτάο, Κρόος (72' Οντριοθόλα), Κασεμίρο, Μόντριτς, Βινίσιους (72' Ροντρίγκο), Ασένσιο (81' Ίσκο), Μπενζεμά

Γκολ:-/-

Ντόρτμουντ - Μάντσεστερ Σίτι 1-2

7': Ντάχουντ σουτ, απέκρουσε ο Έντερσον.

13': Το παιχνίδι είναι ισόπαλο χωρίς τέρματα.

26': Η Μάντσεστερ είχε δοκάρι σε σουτ του Ντε Μπρόινε.

30': Το 1-0 υπέρ της Μπορούσια παραμένει στο παιχνίδι.

32': Ο Μαχρέζ έπιασε σουτ, αλλά ένας αμυντικός της Ντόρτμουντ έκοψε πάνω στη γραμμή.

42': Βαδίζουμε προς το τέλος του πρώτου μέρους το 1-0 υπέρ της Ντόρτμουντ παραμένει.

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ 1-0

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Ασφυκτική η πίεση της Σίτι στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου.

54': Πέναλτι για την Σίτι, σε χέρι του Τζαν. Μαχρέζ έχει πάρει την μπάλα, αλλά περιμένουμε το VAR.

55': Πέναλτι και ο Μαχρέζ ευστόχησε για το 1-1.

69': Κεφαλιά του Χούμελς λίγο άουτ.

80': Σουτ του Χάαλαντ, άουτ.

82': Σουτ του Ζιντσένκο, απέκρουσε ο Χιτς.

87': Το 1-2 παραμένει.

Πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων 1-2.