LIVE Champions League: Μπάγερν - Λάτσιο, Τσέλσι - Ατλέτικο (γκολ, score, highlights)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη (live, score, highlights) των αγώνων της φάσης των «16» του Champions League την Τετάρτη (17/3).

Το βράδυ της Τετάρτης (17/3, 22:00) συνεχίζεται η δράση για τη φάση των «16» του Champions League, με τα παιχνίδια Μπάγερν Μονάχου - Λάτσιο και Τσέλσι - Ατλέτικο Μαδρίτης, που θα κρίνουν τα τελευταία δύο εισιτήρια για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Στα πρώτα παιχνίδια, η Μπάγερν είχε επικρατήσει 4-1 στην Ιταλία και η Τσέλσι 1-0 στην Ισπανία.

Μπάγερν Μονάχου - Λάτσιο 2-1

90' Tέλος αγώνα: Η Μπάγερν στην επόμενη φάση

82' ΓΚΟΛ: Ο Παρόλο θα μειώσει το σκορ για τη Λάτσιο με κεφαλιά.

73' ΓΚΟΛ: Ο Μοτίνγκ με ωραία προσπάθεια ξεγέλασε τον τερματοφύλακα και διαμόρφωσε το 2-0 για τους Γερμανούς.

67' Ωραίο κοντρόλ από τον Λεβαντόφσκι. Πέρασε τον αντίπαλο του, δοκίμασε ένα καλό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

47' Ευκαιρία για τη Μπάγερν με τον Λεβαντόφσκι, αλλά ο Ρέινα έκανε καλή απόκρουση.

Μπάγερν Μονάχου - Λάτσιο: Τα γκολ της αναμέτρησης: Λεβαντόφσκι και 1-0 (vid)

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

33' ΓΚΟΛ: H Mπάγερν άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι του Λεβαντόφσκι.

26' Κίτρινη κάρτα στον Ραντού της Λάτσιο.

23΄Πιέζει η Λάτσιο με τον δραστήριο Σάβιτς - Έβγαλε ωραία μπαλιά, αλλά η άμυνα των Γερμανών έδιωξε τη μπάλα μέσα από την περιοχή.

15΄ Κεφαλιά από τον Σάβιτς, αλλά η άμυνα της Μπάγερν έσωσε τη φάση.

1' Σέντρα στην αναμέτρηση...

Σκόρερ: 33' Λεβαντόφσκι, 73' Μοτίνγκ/ 82' Παρόλο

Ενδεκάδες:

Μπάγερν Μονάχου: Νούμπελ, Παβάρ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Ερνάντεζ, Γκορέτσκα, Κίμιχ, Σανέ, Γκνάμπρι, Μίλερ και Λεβαντόφσκι.

Λάτσιο: Ρέινα, Μάρουσιτς, Ατσέρμπι, Ράντου, Εσκαλάντε, Λουίς Αλμπέρτο, Μιλίνκοβιτς - Σάβιτς, Φαρές, Λάτσαρι, Μουρίκι, Κορέρα

Τσέλσι - Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0

Τέλος αγώνα: Η Τσέλσι στην επόμενη φάση.

94' ΓΚΟΛ: Η Τσέλσι με τον Έμερσον διαμόρφωσε το 2-0.

Τσέλσι-Ατλέτικο: Το πέναλτι που ζήτησαν οι Μαδριλένοι (vid)

62' Ευκαιρία για την Τσέλσι με τον Βέρνερ, αλλά το πλασέ που δοκίμασε πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι.

60' Ο Χιμένεθ δέχτηκε κίτρινη κάρτα.

48' Ευκαιρία για τον Βέρνερ και την Τσέλσι, αλλά ο Όμπλακ έκανε εξαιρετική επέμβαση.

Τσέλσι - Ατλέτικο: Τα γκολ της αναμέτρησης: Με Ζίγιετς το 1-0 (vid)

45' Ο Κόβατσιτς βρέθηκε σε καλή θέση για την Τσέλσι, αλλά το σουτ που δοκίμασε δεν ήταν καλό.

35΄ΓΚΟΛ: Ο Ζιγιέ άνοιξε το σκορ για την Τσέλσι

26' Ο Καράσκο (Ατλέτικο) έπεσε μέσα στην περιοχή, οι Ισπανοί ζήτησαν πέναλτι, αλλά ο διαιτητής ζήτησε να συνεχιστεί το ματς.

10' Τεράστια ευκαιρία για τη Τσέλσι. Ο Αλόνσο δοκίμασε ένα σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε έξω από το αριστερό δοκάρι.

Σκόρερ: 35' Ζιγιέ / -

Ενδεκάδες:

Τσέλσι: Μεντί, Αθπιλικουέτα, Ρούντιγκερ, Ζούμα, Τζέιμς, Καντέ, Κόβασιτς, Μάρκος Αλόνσο, Ζιγιέ, Χάβερτζ και Βέρνερ

Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Τρίπιερ, Λόντι, Χιμένεθ, Σάβιτς, Κόκε, Σαούλ, Γιορέντε, Καράσκο, Ζοάο Φέλιξ Λ. Σουάρες.