LIVE Champions League: Πόρτο - Γιουβέντους, Σεβίλλη - Ντόρτμουντ (γκολ, score, highlights)

Παρακολουθήστε την εξέλιξη (live, score, highlights) των αγώνων της φάσης των «16» του Champions League την Τετάρτη (17/2).

Το βράδυ της Τετάρτης (16/2, 22:00) συνεχίζεται η αγωνιστική δράση για τη φάση των «16» του Champions League, με τα παιχνίδια Πόρτο - Γιουβέντους και Σεβίλλη - Ντόρτμουντ.

Πόρτο - Γιουβέντους 2-1

Τέλος αγώνα: 2-1

Πόρτο-Γιουβέντους: Το γκολ του Κιέζα (vid)

83' (ΓΚΟΛ): Ο Κιέζα μείωσε το σκορ για τους Ιταλούς με ένα απευθείας σουτ.

Πόρτο-Γιουβέντους: Το 2-0 με τον Μαρεγκά (vid)

71':
Σουτ του Κιέζα μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε Εμπεμπά και Πέπε, έπεσε και έδιωξε ο Μαρτσεσίν.

46' (ΓΚΟΛ):
Ο Μαναφά έκανε εξαιρετική ενέργεια, μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έδωσε στον Μαρεγκά, ο οποίος κοντρόλαρε και σκόραρε.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος...

Πόρτο-Γιουβέντους: Το γκολ του Ταρέμι (vid)

45' Ημίχρονο

41': Να η πρώτη σημαντική ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Το γυριστό του Ραμπιό απομάκρυνε σε κόρνερ ο Μαρτσεσίν.

16': Η Γιουβέντους δεν έχει καταφέρει να απειλήσει καθόλου την εστία του Μαρτσέσιν.

2' ΓΚΟΛ (1-0) - Ο Μεντί Ταρεμί (Πόρτο) κυνήγησε μια χαμένη μπαλιά μέσα στην περιοχή και νίκησε τον τερματοφύλακα με ένα σουτ στην κορυφή της εστίας. Έκανε το 1:0.

1' Σέντρα στην αναμέτρηση...

Ενδεκάδες:

Πόρτο: Μαρτσεσίν - Μαναφά, Πέπε, Μπεμπά, Ζαϊντού - Σέρχιο Ολιβέιρα, Ουρίμπε, Οτάβιο - Κορόνα, Μαρεγκά, Ταρεμί.

Γιουβέντους: Σέζνι - Ντανίλο, Κιελίνι, Ντε Λιχτ, Άλεξ Σάντρο - Κιέσα, Ραμπιό, Μπεντακούρ, ΜακΚένι - Κουλουσέφσκι, Κρ. Ρονάλντο

Γκολ: Ταρεμί 2', Μαναφά 46'/ Κιέζα 83'

Σεβίλλη - Ντόρτμουντ 2-3

Tέλος αγώνα: 2-3

84'(Γκολ): Γκολ για τη Σεβίλλη (Ντε Γιονγκ) και Σεβίλλη - Ντόρτμουντ 2-3: Ο Ολλανδός από κοντά στο δεύτερο δοκάρι μετά την εκτέλεση φάουλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και μειώνει σε 2-3.

74': Δοκάρι για τη Σεβίλλη με την εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκεθ.

59': Τριπλή αλλαγή για τη Σεβίλλη. Ντε Γιονγκ αντί Σούσο, Μουνίρ αντί Εν-Νεσίρι, Τόρες αντί Γκόμες.

Σεβίλλη - Μπορούσια Ντόρτμουντ: Ανατροπή της Ντόρτμουντ με διπλή ...υπογραφή Χάαλαντ κι 1-3 (vid)!

Σεβίλλη - Μπορούσια Ντόρτμουντ: Η ισοφάριση 1-1 των Βεστφαλών με τον Νταούντ (vid)!

44' (ΓΚΟΛ): Η μπάλα πάει στα δίχτυα! Ο Χάλαντ (Ντόρτμουντ) είναι ο σκόρερ του τέρματος.

27'(ΓΚΟΛ): Ο Σάντσο δίνει μια πάσα στα πόδια του Χάλαντ και κάνει ένα σουτ μέσα από την περιοχή που πάει στο βάθος της εστίας.

Σεβίλλη - Μπορούσια Ντόρτμουντ 1-0: Το γκολ του Σούσο με το οποίο προηγήθηκαν οι Ανδαλουσιάνοι (vid)

20' ΓΚΟΛ (1-1): Ο Χάλαντ πέρασε μια πάσα προς τον Νταχούντ (Μπορούσια Ντόρτμουντ) ο οποίος εξαπολύει ένα έξοχο σουτ από μακρινή απόσταση. Η μπάλα πάει στην πάνω δεξια γωνία και πίσω από τον έκπληκτο τερματοφύλακα.

7' ΓΚΟΛ (1-0): Ο Σούσο (Σεβίλλη) παίρνει την μπάλα στον χώρο και από το όριο της περιοχής κάνει ένα σουτ που βρίσκει κάπου και περνάει από τον αβοήθητο Xιτζ

1' Σέντρα στην αναμέτρηση

Ενδεκάδες:

Σεβίλλη: Μπουνού – Νάβας, Κουντέ, Κάρλος, Εσκούδερο – Χορδάν, Ράκιτιτς, Φερνάντο – Σούσο, Γκόμες, Εν Νεσίρι.

Ντόρτμουντ: Χιτς – Γκερέιρο, Χούμελς, Ακάνζι, Μόρεϊ – Μπέλινγκαμ, Τσαν, Νταχούντ – Σάντσο, Ρόις, Χάαλαντ

Γκολ: 7' Σούσο/ 19' Νταχούντ, 27', 43' Χάαλαντ