Μπασάκσεχιρ - Λειψία 3-4: Όλα τα γκολ στο θρίλερ της Κωνσταντινούπολης που κρίθηκε στο 92΄ (vid)

Δείτε όλα τα γκολ στο θρίλερ της Κωνσταντινούπολης που κρίθηκε στο 92' όταν ο Σόρλοθ έκανε το 3-4 για τη Λειψία στο ματς με την Μπασακσεχίρ.

Η Λειψία προηγήθηκε 2-0 στο ημίχρονο και τελικά νίκησε με 4-3 τη Μπασακσεχίρ στην Κωνσταντινούπολη με γκολ που σημείωσε ο Σόρλοθ στο 92΄!

Ο Πόουλσεν άνοιξε το σκορ (0-1) για τη γερμανική ομάδα στο 26'.

Δείτε το 0-1 με τον Πόουλσεν

Στο 41΄ο Μουκιέλε διπλασίασε τα τέρματα της Λειψίας με σουτ μέσα από την περιοχή.

Δείτε το 0-2 με τον Μουκιέλε.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Καχβετσί μείωσε σε 1-2 για τους γηπεδούχους και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς.

Δείτε το 1-2 με τον Καχβετσί

Η Λειψία σημείωσε και τρίτο γκολ στο 66΄με τον Ντάνι Όλμο.

Δείτε το 1-3 με τον Όλμο

Η Μπασάκσεχιρ όμως δεν κατέθεσε τα όπλα και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Καχβετσί έφερε το ματς στα ίσια. Ο Καχβετσί μείωσε σε 2-3 στο 72΄

Δείτε το 2-3 με τον Καχβετσί

Και στο 85΄πάλι ο Καχβετσί σημείωσε το γκολ της ισοφάρισης 3-3.

Δείτε το 3-3 με τον Καχβετσί

Tελικά στο 92΄ο Σόρλοθ σημείωσε το νικητήριο γκολ της Λειψίας, επιβεβαιώνοντας τον Λίνεκερ που λέει ότι στο τέλος νικάνε οι Γερμανοί.