Champions League: Έτσι προηγείται η Ρεάλ Μαδρίτης στο ημίχρονο της Ίντερ 2-1 (vid)!

Το πρώτο 45λεπτο βρήκε τη Ρεάλ Μαδρίτης να προηγείται 2-1 επί της Ίντερ με γκολ των Μπενζεμά και Σέρχιο Ράμος, ενώ οι Μιλανέζοι μείωσαν με τον Λαουτάρο Μαρτίνες

Η Ρεάλ Μαδρίτης άνοιξε το σκορ κόντρα στην Ίντερ στο «Αλφρέδο Ντι Στέφανο» κόντρα στην Ίντερ με τον Καρίμ Μπενζεμά να τιμωρεί το λάθος γύρισμα του Χακίμι στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα αφού πέρασε και τον Χαντάνοβιτς (25').

Λίγο αργότερα (32') ο Σέρχιο Ράμος με κεφαλιά, μετά από κόρνερ, νίκησε όλη την «αεροπορία» των «νερατζούρι» για το 2-0 με το 100ο του γκολ με τη φανέλα των «μερένγκες»!

Ωστόσο δύο λεπτά αργότερα η Ίντερ μείωσε με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να αξιοποιεί τρομερή ασίστ - με το τακούνι! - του Μπαρέλα ξαναμπαίνοντας στο ματς.