Βαλμπουενά: «Σημαντικό που κερδίσαμε χωρίς να δεχθούμε γκολ» (vid)

Ο Γάλλος μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού, Ματιέ Βαλμπουενά στάθηκε στη νίκη της ομάδας του χωρίς να δεχθεί γκολ.

Ο Ματιε Βαλμπουενά που άνοιξε το σκορ με πέναλτι είπε:

«Είμαι χαρούμενος και ευτυχισμένος για το 2-0. Είναι μια καθαρή νίκη, χωρίς να δεχθούμε γκολ. Κατάφερα να σκοράρω και είμαι χαρούμενος. Αν και δεν παίξαμε καλά. Είμαστε ευχαριστημένοι για τη νίκη.

Είναι σημαντικό το ματς που κερδίσαμε. Στο β’ ημίχρονο η είσοδος των Ραντζέλοβιτς, Ελ Αραμπί βοήθησε. Είχαμε τον έλεγχο. Δείξαμε χαρακτήρα, αν και δεν είχαμε πολύ καλή απόδοση. Στο β’ ημίχρονο κάναμε φάσεις περισσότερες, σκοράραμε και κερδίσαμε.

Είναι δύσκολη η χρονιά. Δεν κάναμε προετοιμασία. Δεν κάναμε φιλικά παιχνίδια. Έχουμε νέους παίκτες και θέλουμε χρόνο για να προσαρμοστούμε και να μάθουμε τους νέους παίκτες και εκείνοι εμάς. Εάν έτσι σήμερα κερδίσαμε 2-0 χωρίς να παίξουμε καλά, αυτό δείχνει πως είμαστε σε καλό δρόμο.

Παιχνίδι με παιχνίδι θα είμαστε καλύτεροι. Θα έχουμε στη συνέχεια και καλύτερη φυσική κατάσταση. Θα δείξουμε όμορφα πράγματα».