ΠΑΟΚ Κ19 - Ντιναμό Κιέβου Κ19 2-2: Αποκλεισμός από το Youth League

Η ομάδα Κ19 του ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από το Youth League μετά από το 2-2 που έφερε με την Ντιναμό Κιέβου στη Τούμπα.

Η ήττα από την Ντιναμό στο Κίεβο (3-0) ήταν καθοριστική στην έκβαση της σημερινής (27/11) δεύτερη αναμέτρηση του ΠΑΟΚ Κ19 με τους Ουκρανούς.

Παρόλα αυτά, η ομάδα της Θεσσαλονίκης δεν τα παράτησε και κυνήγησε την ανατροπή, πετυχαίνοντας δυο τέρματα ήδη από το πρώτο ημίχρονο, ενώ είχε κι άλλες ευκαιρίες για να μεγαλώσει το σκορ.

Οι παίκτες της Ντιναμό όμως άντεξαν και κατάφεραν να πετύχουν, όχι ένα αλλά δυο γκολ στις καθυστερήσεις.

Σκόρερ για τον Δικέφαλο ήταν ο Δούμτσης (14') και ο Τζόλης (23'), ενώ από την ουκρανική ομάδα σκόραραν οι Ισαϊένκο (90+3') και Γιάρος (90+6')

ΠΑΟΚ: Ταλιχμανίδης, Ταχάτος, Παναγιώτου (46' Γρόσδης), Μιχαηλίδης, Καλουτσικίδης, Τσιγγάρας, Γιαξής, Τζόλης (72' Γκορτεζιάνι), Δούμτσης, Πανίδης (67' Τσοπούρογλου), Κούτσιας (59' Πουρναράς).

Ντιναμό Κιέβου: Νεστσέρετ, Σκόρκο, Μπιλοβάρ, Ζαμπάρνι, Βιβτσαρένκο, Μπιλοσέβσκι, Βολόσιν (34' Μπόντνια), Ναντόλσκι (80' Βάνατ), Τσιτασβίλι (80' Μπλιζνιτσένκο), Σουλιάνσκι (94' Γιάρος), Ισαϊένκο.