Youth League: O Oλυμπιακός 1-1 με την Τότεναμ στον Ρέντη (highlights)

Ισόπαλη με 1-1 ήρθε η ομάδα των Νέων του Ολυμπιακού με την Τότεναμ για την 1η αγωνιστική του Youth League.

Ο Ολυμπιακός ήρθε ισόπαλος με την Τότεναμ στην 1η αγωνιστική του Youth League στο Ρέντη.

Youth League: Oλυμπιακός - Τότεναμ 1-1: Τα highlights (vid)

Η Τότεναμ προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό της αναμέτρησης με γκολ του Πάροτ. Οι «ερυθρόλευκοι» αντέδρασαν και ισοφάρισαν το παιχνίδι στο 31ο λεπτό με δεξί πλασέ του Φέκκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο μάλιστα η ομάδα του Πειραιά έχασε σπουδαία ευκαιρία με τον Μπουλάρι να πιάνει ένα δυνατό σουτ στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης και να τραντάζει το δοκάρι του Ολουβαγιέμι. Το 1-1 τελικά έμεινε, με τις δυο ομάδες να μοιράζονται έναν βαθμό.

Οι συνθέσεις:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέρες): Τζολάκης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Μπέλιτς (Συρμής 80’), Ντουμάνης, Νεοφυτίδης, Νικόλης (Λιάτσος 67’), Φέκκας, Σουρλής (Ασλανίδης 80’), Κατσαβάκης (Αρσενίδης 46’), Βοΐλης (Μπουλάρι 65’)

TOTENAM (ΜακΝτέρμοντ): Ολουβαγιέμι, Φόστερ, Γουάιτ, Μπόουντεν (Λουσάλα 71’), Μπίνκς, Εγιόμα, Μαρκαντέι, Μαγκόμα, Ρίτσαρντς, Πάρος, Κλαρκ (Γουίτακερ 89΄)