Η Κοκκινιά στο πόδι: Κυπελλούχος Πειραιά ο Καραβάς!!!

Ο Καραβάς με γκολ του Μπεσού στο 65΄ νίκησε τον Εθνικό στον τελικό που έγινε στο Στάδιο Καραϊσκάκη και κατέκτησε το Κύπελλο Πειραιά...

Ο Καραβάς αναδείχθηκε κυπελλούχος Πειραιά για πρώτη φορά στην ιστορία του. Το χρυσό γκολ στον τελικό πέτυχε ο Μπεσού με προβολή νικώντας τον Βουτσινά. Ο Εθνικός μπήκε πιο δυνατά στην αναμέτρηση και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς να τη μετουσιώσει σε τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο με του παίκτες του Νεντίδη να έχουν την κατοχή της μπάλας. Κόντρα στην ροή του παιχνιδιού οι παίκτες του Κόκκοτου άνοιξαν το σκορ βάζοντας φωτιά στα υπολειπόμενα λεπτά της αναμέτρησης.

Ο Καραβάς κλείστηκε στο πίσω μέρους του γηπέδου διαφυλάσσοντας το υπέρ του 1-0. Η λήξη του παιχνιδιού βρήκε του παίκτες και το τεχνικό τιμ των νικητών αγκαλιασμένους για την κατάκτηση του τροπαίου.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Μπένα, Γερόλυμος, Βενέτης, Πεχλιβανίδης, Ντομίνγκεζ, Κομνηνός, Κατίδης, Λεωνιδόπουλος (Τεγούσης67΄), Μακρυγιάννης, Μάναλης

ΚΑΡΑΒΑΣ: Μώτος, Ζαρκάδας( Ρηγούτσος 81΄),Λίμα, Καλιακούδας, Αναγνωστόπουλος, Μπιλίμπασι, Κουμεντάκος, Χατζηαπαναγιώτης (Λούκα75), Μπέσου, Φούντας(Μελάς 92΄), Χονδρουδάκης