Πρωτάθλημα Νέων: «Διπλό» (2-3) του ΠΑΣ Γιάννινα, στον Κορυδαλλο κόντρα στον Ολυμπιακό

Η ομάδα Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε της αντίστοιχης του Ολυμπιακού με 3-2, στο γήπεδο της Προοδετυτικής, για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα, με σκορ 3-2, επί του Ολυμπιακού, στο γήπεδο της Προοδευτικής, στην επανέναρξη του πρωταθλήματος Νέων (Κ19).

Οι Ηπειρώτες προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό, με εκτέλεση πέναλτι του Φερεντίνου (που κέρδισε ο ίδιος).

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής είχε δοκάρι στο 19ο λεπτό, ενώ στο 37ο λεπτό ο Πάνος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 για την ομάδα του Χρήστου Αγγελή.

Ωστόσο πριν την ανάπαυλα οι «ερυθρόλευκοι» αντέδρασαν. Στο 41ο λεπτό μείωσαν όταν σουτ του Κασέμι κόντραρε στον Γωγουβίτη και άλλαξε πορεία για το 1-2.

Η ομάδα του Συλαϊδόπουλου μπήκε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάζοντας την απόδοση τους και στο 58ο λεπτό ο Καρακούτης ισοφάρισε (58').

Ωστόσο αλλά το ματς έμεινε στην ισορροπία για εννέα λεπτά μόνο.

Ο «Άγιαξ» της Ηπείρου πήρε τη μεγάλη νίκη, αφού μετά από ωραίους συνδυασμούς, ο Ζώνιος πλάσαρε υποδειγματικά, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Ολυμπιακός: Σίνα, Σπυριδάκης, Σαββάκης, Κωστούλας, Ρέτσος, Κασέμι (88’ Ποιμενίδης), Γατόπουλος (51’ Παπακανέλλος), Πατήρας, Μοίρας (66’ Αρσενίδης), Κουτσογούλας (88’ Χρήστου), Καράκουτης.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βρακάς, Πήλιος, Ναούμης, Γωγουβίτης, Ντόντης, Τσίρης, Φερεντίνος, Κουτσάκης (90’ Λάμα), Πάνος (78’ Γκίκας), Κύρκος, Ζώνιος (82’ Γερονικολός).