Ολυμπιακοί Αγώνες 2020: Οι Πιγκόσι και Στέφανι το χάλκινο στο διπλό τένις γυναικών

Στο μικρό τελικό στο διπλό γυναικών του Ολυμπιακού τουρνουά τένις οι Λάουρα Πιγκόσι και Λουίζα Στεφάνι επικράτησα με 2-1 σετ των Βερόνικα Κουντερμέντοβα και Ελενα Βέσνινα και κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο.

Οι Λάουρα Πιγκόσι και Λουίζα Στεφάνι από την Βραζιλία κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο διπλό γυναικών του Ολυμπιακού τουρνουά τένις στο Τόκιο, καθώς στο μικρό τελικό επικράτησαν των Βερόνικα Κουντερμέντοβα και Έλενα Βέσνινα από την Ρωσία με 2-1 σετ.

Οι Βραζιλιάνες έχασαν το πρώτο σετ με 6-4, ισοφάρισαν στο δεύτερο σετ με το ίδιο σκορ και στα τάι μπρέικ πήραν τη νίκη με 11-9 και ανέβηκαν στο τρίτο σκαλοπάτι του βάθρου.