Εφημερίδες: Τα αθλητικά πρωτοσέλιδα της Δευτέρας 8 Μαρτίου

Διαβάστε τι γράφουν σήμερα, Δευτέρα 8 Μαρτίου, οι αθλητικές εφημερίδες της χώρας - Δείτε τα αθλητικά πρωτοσέλιδα.

Δείτε τα πρωτοσέλιδα του αθλητικού Τύπου, σήμερα, Δευτέρα 8 Μαρτίου.

«ΣΦΑΙΡΑ ΓΙΑ ΑΡΣΕΝΑΛ!», είναι ο τίτλος στο ΦΩΣ.

Ο Ολυμπιακός 3-0 τη Λαμία - ΕΚΡΗΞΗ και ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ. Με ασφυκτική πίεση από το πρώτο λεπτό και γκολ από τους Μπρούμα (8’), Φορτούνη (10’) και Ελ Αραμπί (33’), οι Πειραιώτες καθάρισαν εύκολα το ματς με τη Λαμία και εν συνεχεία η σκέψη τους στράφηκε στον μεγάλο αγώνα της ερχόμενης Πέμπτης.

ΕΦΤΑΨΥΧΟΣ
Παρότι ο Άρης προηγήθηκε 0-2 στην Τούμπα και έχασε κλασική ευκαιρία για το 0-3 στο 82’, ο ΠΑΟΚ με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά ισοφάρισε 2-2 και κράτησε το φετινό εντός έδρας αήττητο

Λουκέτο εσείς, προκρίσεις εμείς!
Η Εθνική ανδρών, ο Ολυμπιακός σε άνδρες και γυναίκες και η Βουλιαγμένη στους άνδρες, την ώρα που οι αρμόδιοι έχουν κλείσει τα πάντα, προχωρούν και χαρίζουν στη χώρα μας διακρίσεις

Kυριακή της μπαλοθιάς!
Ο πρωτοπόρος Εργοτέλης συνέτριψε τη Δόξα (6-0) - Η Ιεράπετρα πανηγύρισε στην Άρτα την πρώτη, ιστορική νίκη στη Β’ Εθνική (2-3), με τον Κρίστιαν Κούστα να πετυχαίνει το γκολ της χρονιάς