ΝΒΑ: Άνετα οι Μπακς και χωρίς τον Γιάννη

Οι Μπακς βρήκαν λύσεις και χωρίς τον Γιάννη Αντεντκούνμπο και πήραν την νίκη με 123-97 επί των Τζαζ. Τα αποτελέσματα στο ΝΒΑ.

Η βαριά ήττα από του Μέμφις Γκρίζλις αποτέλεσε μια κακή παρένθεση για τους Μπακς, οι οποίοι επέστρεψαν στις νίκες επικρατώντας των Τζαζ με 123-97.

Τα «Ελάφια» παρατάχθηκαν χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο ο οποίος είχε ενοχλήσεις στο αριστερό γόνατο, ωστόσο είχαν την επιστροφή του Τζρου Χόλιντεϊ, που ηγήθηκε για τους Μπακς.

Οι Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς έκαναν άνετο πέρασμα από το Χιούστον επικρατώντας των Ρόκετς με 107-95. Ο Σάιμονς σταμάτησε στους 32 πόντους, ενώ ο Λίλαρντ πρόσθεσε ακόμη 25 πόντους έχοντας στο ενεργητικό του και 10 ασίστ.

Οι Κλίβελαντ Καβαλίερς ύστερα από ένα ματς-θρίλερ που κρίθηκε στην παράταση, έκαμψαν την αντίσταση των δυσκολοκατάβλητων Μάβερικς με 100-99.

Ο Ντέβιν Μπούκερ ήταν εξαιρετικός στο δεύτερο ημίχρονο και οδήγησε τους Σανς σε επική ανατροπή κόντρα στους Πέλικανς (118-114), σκοράροντας 58 πόντους!