Πίστονς - Κλίπερς 102-106: Νίκη με ανατροπή στο Ντιτρόιτ!

Οι Κλίπερς πέρασαν από το Ντιτρόιτ, επικρατώντας με 102-106 των Πίστονς, αφού επέστρεψαν από το -14 του ημιχρόνου.

Σπουδαία νίκη σημείωσαν οι Κλίπερς στο Ντιτρόιτ κόντρα στους Πίστονς με 102-106 και μάλιστα με ανατροπή.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με +8 (24-16) στην πρώτη περίοδο, ενώ πήγαν στα αποδυτήρια με προβάδισμα 14 πόντων (53-39).

Ωστόσο, η ομάδα του Λος Άντζελες βγήκε αποφασισμένη στο δεύτερο μισό και με επιμέρους 19-31 στην τρίτη περίοδο ροκάνισε την διαφορά, για να φτάσει στο τέλος στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Μάρκους Μόρις με 31 πόντους, 7 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ σημαντική βοήθεια προσέφερε και ο Λουκ Κέναρντ με 16 πόντους, όπως και ο Ρέτζι Τζάκσον με 15.

Για τους Πίστονς ξεχώρισε ο Τζέραμι Γκραντ με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, ενώ σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Κέιντ Κάνινγκχαμ με 23 πόντους, 9 ριμπάουντ και 10 ασίστ!

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-16, 53-39, 72-70, 102-106

ΠΙΣΤΟΝΣ (Κέισι): Μπέι 13 (2/7 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Γκραντ 21 (4/8 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Μπάγκλεϊ 15 (8 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Τζόζεφ 10 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Κάνινγκχαμ 23 (9 ριμπάουντ, 10 ασίστ), Όλινικ 9 (1), Λι 2, Λίβερς 9 (3).

ΚΛΙΠΕΡΣ (Λου): Μπατούμ 2 (0/5 τρίποντα), Μόρις 31 (7/14 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 8/8 βολές, 7 ριμπάουντ), Ζούμπατς 14 (15 ριμπάουντ), Κόφι 8 (0/6 τρίποντα), Τζάκσον 15 (3/7 τρίποντα, 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ), Μαν 6, Κέναρντ 16 (4/7 τρίποντα), Χάρτενσταϊν 12, Μπόστον Τζ. 2.