Χιτ: Νέος τραυματισμός στο ιερό οστό για τον Τζίμι Μπάτλερ! (vid)

Ο Τζίμι Μπάτλερ επέστρεψε μετά από απουσία τεσσάρων αγώνων λόγω τραυματισμού στο ιερό οστό και τραυματίστηκε εκ νέου στο ίδιο σημείο, μετά από άσχημη πτώση, στο ματς των Χιτ με τους Γκρίζλις.

Ξανά άτυχος στάθηκε ο Τζίμι Μπάτλερ στην ήττα των Χιτ από τους Γκρίζλις με 90-105 και την επιστροφή του στην αγωνιστική δράση, μετά από απουσία τεσσάρων αγώνων.

Ο σταρ του Μαϊάμι τραυματίστηκε στο ίδιο σημείο. Συγκεκριμένα, ο Μπάτλερ είχε μείνει εκτός λόγω τραυματισμού στο ιερό οστό σε ένα αγώνα με τους Μπουλς. Λίγα λεπτά μετά την επιστροφή του στη δράση τραυματίστηκε εκ νέου πάλι στο ιερό οστό.

Ο Αμερικανός φόργουορντ στην πρώτη περίοδο σε προσπάθειά του προς το καλάθι, σπρώχτηκε από τον Τζάρεν Τζάκσον στον αέρα, ενώ δεν κέρδισε ούτε φάουλ.

Το γεγονός αυτό προκάλεσε εκνευρισμό στον Μπάτλερ, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε έντονα στους διαιτητές και χρεώθηκε με τεχνική ποινή. Τελικά, o 32χρονος άσος αγωνίστηκε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, πριν αποχωρήσει οριστικά από το παιχνίδι με ενοχλήσεις.