Φενέρμπαχτσε - Αρμάνι Μιλάνο 89-70

Εύκολο απόγευμα είχε στην Κωνσταντινούπολη η Φενέρμπαχτσε απέναντι στην Αρμάνι Μιλάνο, αφού κέρδισε με σκορ 89-70 και παρέμεινε στην Τρίτη θέση της κατάταξης της Euroleague.

Οι πρωταθλητές Ευρώπης φάνηκαν να αντιμετωπίζουν προβλήματα κόντρα στην ιταλική ομάδα μόνο στην πρώτη περίοδο, αφού έκτοτε άνοιξαν το γκάζι και δε σταμάτησαν πουθενά.

Κορυφαίος για την ομάδα του Ζέλικο Ομπράντοβιτς ήταν ο Κώστας Σλούκας που σημείωσε 13 πόντους και μοίρασε 6 ασίστ. Από την πλευρά των Ιταλών διακρίθηκε ο Μίτσοφ όμως ήταν απελπιστικά μόνος του απέναντι σε μια Φενέρ που μετά το πρώτο δεκάλεπτο δεν άφησε περιθώρια στην Αρμάνι να διεκδικήσει κάτι από τον αγώνα.

Ο αγώνας κρίθηκε κυρίως στην ομαδική λειτουργία της Φενέρ που κατάφερε να περιορίσει τα επιθετικά όπλα των Ιταλών και να πάρει μια ακόμα νίκη στην προσπάθειά της να αγωνιστεί με πλεονέκτημα έδρας στα playoffs της Euroleague.

Τα δεκάλεπτα: 23-20, 48-33, 65-48, 89-70