Ολυμπιακός - Ζενίτ: Τα... έσπασε από τη περιφέρεια με 1/12 τρίποντα

Ο Ολυμπιακός παίζει καλά κόντρα στη Ζενίτ, αλλά του έχει κοστίσει η απελπιστική αστοχία του στα τρίποντα, καθώς έχει 1/12 σουτ πίσω από τα 6.75 μέτρα.

Ολυμπιακός -  Ζενίτ: Τα... έσπασε από τη περιφέρεια με 1/12 τρίποντα

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται πίσω στο σκορ στο πρώτο ημιχρόνο (36-38) από τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, αλλά πραγματοποιεί καλή εμφάνιση. Προηγήθηκε μάλιστα με 12-0 στο 5ο λεπτό του αγώνα, αλλά ακολούθως... πέταξε στα σκουπίδια την διαφορά.

Ένας παράγοντας που έχει παίξει ρόλο στην εξέλιξη της αναμέτρησης, είναι η απελπιστική αστοχία των Πειραιωτών από τη περιφέρεια. Οι "ερυθρόλευκοι" μετρούν 1/12 τρίποντα, μετρώντας νωρίτερα 0/10 (!) πίσω από τα 6.75 μέτρα.

Ειδικά ο Κέβιν Πάντερ μέτρησε 0/5, αδυνατώντας να βρει στόχο. Το μοναδικό εύστοχο τρίποντο για τους γηπεδούχους σημειώθηκε από τον Μπράντον Πολ στο 19'. Και όλα αυτά σε αντίθεση με τους Ρώσους που έχουν 5/10 στο πρώτο ημίχρονο.