Νταρουσάφακα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 65-80: Εύκολη επικράτηση για τους Μοσχοβίτες (vid)

Χωρίς να αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα η ΤΣΣΚΑ Μόσχας πέρασε από την έδρα της Νταρουσάφακα με 80-65.

Υπόθεση ενός δεκαλέπτου ήταν η νίκη της ΤΣΣΚΑ Μόσχας κόντρα στην Νταρουσάφακα για την 18η αγωνιστική της EuroLeague.

Οι παίκτες του Δημήτρη Ιτούδη επέβαλαν από την αρχή της αναμέτρησης τον ρυθμό τους κλείνοντας την πρώτη περίοδο με εννέα πόντους διαφορά.

Το δεύτερο δεκάλεπτο βρήκε τους Μοσχοβίτες κυρίαρχους πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 34-44.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κράτησαν το προβάδισμα τους πανηγυρίζοντας άλλη μία νίκη στην διοργάνωση. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Νάντο Ντε Κολό (17 πόντοι με 6/8 σουτ) που είχε άξιο συμπαραστάτη τον Σέρχι Ροντρίγκεθ με 11 πόντους και 6 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 16-25, 34-44, 49-60, 65-80

ΝΤΑΡΟΥΣΑΦΑΚΑ (Ερνάκ): Οζμιζράκ 13 (3), Μπαϊγκούλ 7 , Κοσούτ 2, Ντεμίρ 2, Κιντ 1, Οζντεμίρογλου 3, Σαβάς 5 , Ντάγκλας 4, Πέινερς 5 , Ντίμπλερ 8 (1), Έβανς 8 (7 ριμπάουντ), Έρικ 7.

ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ (Ιτούδης): Ντε Κολό 17 (1), Μπολομπόι, Πίετερς 2, Ροντρίγκεθ 11 (6 ασίστ), Βοροντσέβιτς 2, Κλάιμπερν 10 (7 ριμπάουντ), Χάκετ 7, Κουλάγκιν, Κουρμπάνοφ 4, Χάινς 4, Χάντερ 10.