Αρμάνι Μιλάνο - Μπάγερν Μονάχου 76-62: «Καθάρισε» στο τέταρτο δεκάλεπτο (highlights)

Η Αρμάνι Μιλάνο επικράτησε εντός έδρας της Μπάγερν Μονάχου με 76-62 για την 19η αγωνιστική της ΕuroLeague.

Μετά την ήττα στο ΣΕΦ από τον Ολυμπιακό η Αρμάνι Μιλάνο αντέδρασε και επικράτησε εντός έδρας της Μπάγερν Μονάχου με 76-62 για την 19η «στροφή» της EuroLeague.

Το παιχνίδι ήταν κλειστό για τρία δεκάλεπτο. Στην τελευταίο περίοδο οι Ιταλοί ξέφυγαν στην επίθεση και δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους Βαυαρούς.

Έτσι το Μιλάνο πανηγύρισε την όγδοη νίκη του στη φετινή διοργάνωση και υποχρέωσε τους Γερμανούς να δεχτούν την ενδέκατη ήττα τους στην EuroLeague. Ο Χολ με 19 πόντους ηγήθηκε της νίκης για την Αρμάνι, ενώ από πλευράς Μπάγερν ο Ιμπάκα είχε 16 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-12, 34-27, 50-47, 76-62.

ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ (Μεσίνα): Πόιθρες 10 (5/8 δίποντα), Μπορτολάνι 12 (3), Τονούτ 2, Μέλι 3 (1/6 σουτ), Νέιπιερ 5 (1/5 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 4 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 λάθη), Καμαγκάτε, Ρίτσι 6 (2), Φλακαντόρι 8, Χολ 19 (6/7 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 1/1 βολή, 4 ριμπάουντ), Καρούζο, Χάινς 6, Φόγκτμαν 5 (1 τρίποντο, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ)

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Λάσο): Γουάιλερ-Μπαμ 2, Φρανσίσκο 6 (1/5 σουτ), Έντουαρντς 10 (1/6 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 2/3 βολές), Γκιφάι, Μπόνγκα 4, Μπολμάρο 9 (1 τρίποντο, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Λούτσιτς 7 (1), Ομπστ 3 (1), Ιμπάκα (7/8 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 2/4 βολές, 3 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα), Μπράνκοβιτς 2, Μπούκερ 3

Τα ομαδικά στατιστικά της Αρμάνι Μιλάνο: 20/38 δίποντα, 10/20 τρίποντα, 6/6 βολές, 30 ριμπάουντ (24 αμυντικά - 6 επιθετικά), 16 ασίστ, 5 κλεψίματα, 4 μπλοκ, 14 λάθη

Τα ομαδικά στατιστικά της Μπάγερν Μονάχου: 16/34 δίποντα, 5/23 τρίποντα, 15/19 βολές, 33 ριμπάουντ (21 αμυντικά - 12 επιθετικά), 12 ασίστ, 7 κλεψίματα, 14 λάθη