EuroLeague: Τα αποτελέσματα της Πέμπτης (18/10) και το πρόγραμμα της Παρασκευής

Δείτε τα αποτελέσματα, το πρόγραμμα και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις στη EuroLeague.

EuroLeague: Τα αποτελέσματα της Πέμπτης (18/10) και το πρόγραμμα της Παρασκευής

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας ηγείται της βαθμολογίας της Euroleague με τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ αύριο, Παρασκευή 19/10 παίζουν οι Ολυμπιακός, Φενέρμπαχτσε και Ρεάλ Μαδρίτης που μπορούν να την φτάσουν.

Ο Παναθηναϊκός με τη νίκη του επί της Γκραν Κανάρια είναι στην πέμπτη θέση της κατάταξης με ρεκόρ 2-1.

Στο πρόγραμμα της Παρασκευής (19/10), ο Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει την Αρμάνι Μιλάνο στην πρώτη του ευρωπαϊκή εντός έδρας αναμέτρηση για τη σεζόν 2018/19.

Η Χίμκι μετά από δύο ήττες (από Ολυμπιακό και Φενέρ) θα ψάξει την πρώτη της ήττα απέναντι στην Εφές Αναντολού που την Τετάρτη έχασε στην Τουρκία από την Ζαλγκίρις Κάουνας.

Η Ζαλγκίρις Κάουνας υποδέχεται την Φενέρμπαχτσε στη Λιθουανία, θέλοντας να πάρει εκδίκηση για την ήττα στον ημιτελικό του Final Four της περσινής διοργάνωσης.

Μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό, η Μπασκόνια θα αντιμετωπίσει την Πρωταθλήτρια Ευρώπης Ρεάλ Μαδρίτης στο «Παλάθιο ντε Ντεπόρτες».

Tα αποτελέσματα της πρώτης αγωνιστικής

Πέμπτη 11/10

20:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπαρτσελόνα 95-75

21:00 Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ 89-84

21:30 Μπάγερν Μονάχου - Αναντολού Εφές 71-90

22:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Νταρουσάφακα 109-93

Παρασκευή 12/10

19:45 Μπούντουτσνοστ - Αρμάνι Μιλάνο 71-82

20:00 Χίμκι - Ολυμπιακός 66-87

20:00 Ζαλγκίρις Κάουνας - Μπασκόνια 79-87

20:45 Φενέρμπαχτσέ - Γκραν Κανάρια 97-72

Tα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής

Τρίτη (16/10)

20:15 Νταρουσάφακα - Μπούντουτσνοστ 71-63

21:05 Μακάμπι Τελ Αβίβ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 86-89

21:30 Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός 80-79

22:00 Γκραν Κανάρια - Μπαρτσελόνα 87-86

Τετάρτη (17/10)

20:00 Εφές Αναντολού - Ζαλγκίρις Κάουνας 79-93

20:45 Φενέρμπαχτσέ - Χίμκι 93-85

21:45 Αρμάνι Μιλάνο - Ρεάλ Μαδρίτης 85-91

21:45 Μπασκόνια - Ολυμπιακός 80-85

Τρίτη αγωνιστική

Τα αποτελέσματα

Πέμπτη 18/10

20:00 ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Νταρουσάφακα 79-75

21:00 Μπούντουτσνοστ - Μακάμπι Τελ Αβίβ 68-78

21:00 Παναθηναϊκός - Γκραν Κανάρια 102-87

22:00 Μπαρτσελόνα - Μπάγερν Μονάχου 83-73

Το πρόγραμμα

Παρασκευή 19/10

20:00 Χίμκι - Εφές Αναντολού (NOVASPORTS 3HD)

20:45 Ζαλγκίρις - Φενέρμπαχτσέ (NOVASPORTS 4HD)

21:00 Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο (NOVASPORTS 1HD)

22:00 Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια (NOVASPORTS 3HD)

Βαθμολογία

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ