Εφές - Ολυμπιακός 88-69: Αρνητικό ρεκόρ για τους Πειραιώτες οι τρεις πόντοι στο τελευταίο δεκάλεπτο

Αρνητικό ρεκόρ σημείωσε ο Ολυμπιακός με τους μόλις τρεις πόντους που πέτυχε στην τελευταία περίοδο του αγώνα με την Εφές

Στα σκουπίδια πέταξε ο Ολυμπιακός την εμφάνισή του στα τρία δεκάλεπτα του αγώνα με την Αναντολού Εφές για την δέκατη αγωνιστική της EuroLeague.

Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός 88-69: Ξέμεινε από βενζίνη... (highlights)

Συγκεκριμένα η ομάδα του Πειραιά δεν είχε λύσεις στην επίθεση, αλλά και στην άμυνα με αποτέλεσμα το σκορ του τελευταίου δεκαλέπτου να είναι 20-3 υπέρ των γηπεδούχων.

Μπαρτζώκας: «Καταστροφική η τέταρτη περίοδος»

Οι τρεις πόντους σε μία περίοδο αποτελεί τη χειρότερη επίδοση των «ερυθρόλευκων», καθώς μέχρι πρότινος ήταν οι πέντε πόντοι στον αγώνα με την Ταού Κεράμικα τη σεζόν 2007-2008.