Τζόρτζεβιτς: «Να είμαστε πιο έξυπνοι - Μεγάλο σουτ από τον Σλούκα»

Ο Σάσα Τζόρτζεβιτς έδωσε συγχαρητήρια σε Ολυμπιακό και Σλούκα με δηλώσεις του μετά το πέρας της αναμέτρησης.

Στο 2-5 έπεσε η Φενέρμπαχτσε μετά την αποψινή (28/10) ήττα στο ΣΕΦ από τον Ολυμπιακό. Οι Τούρκοι έχασαν ακόμα ένα παιχνίδι στις λεπτομέρειες, κάτι που σχολίασε ο Σάσα Τζόρτζεβιτς.

Μάλιστα, ο Σέρβος τεχνικός έδωσε συγχαρητήρια σε Ολυμπιακό και Σλούκα, χαρακτηρίζοντας το σουτ που πήρε «μεγάλο».

Συγκεκριμένα είπε:

«Συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό. Είναι μια σπουδαία νίκη για εκείνους και μια πολύ άσχημη ήττα για εμάς. Πρέπει να κρατήσουμε κάποια πράγματα απ' όσα κάναμε, όπως ότι παλέψαμε. Είμαι περήφανος για την εικόνα μας στο παρκέ.

Παλέψαμε, όμως θα πρέπει να είμαστε πιο έξυπνοι στα κρίσιμα και να αντιλαμβανόμαστε το παιχνίδι καλύτερα στα τελευταία λεπτά. Μεγάλο σουτ από τον Σλούκα, μια καλή άμυνα, μια καλή επίθεση, τα έκαναν και τα δύο, οπότε τους αξίζουν συγχαρητήρια».