Το τραγικό λάθος και η τεχνική ποινή στον Μπόλντγουιν (vid)

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα στο ΣΕΦ ανάμεσα τον Ολυμπιακό και τη Μπάγερν Μονάχου ο Γουέιντ Μπόλντγουιν υπέπεσε σε ένα μοιραίο λάθος που κόστισε στους Γερμανούς.

Σε ένα μοιραίο λάθος υπέπεσε ο Γουέιντ Μπόλντγουιν λίγο πριν το τέλος του αγώνα στο ΣΕΦ ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Μπάγερν Μονάχου για την 18η αγωνιστική της EuroLeague.

Τα highlights του Ολυμπιακός - Μπάγερν 84-82 (vid)

Ο Αμερικανός γκαρντ πήρε τη μπάλα μετά από επαναφορά αλλά έχασε τον έλεγχο της με αποτέλεσμα να δώσει την κατοχή στους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι κατέκτησαν τη νίκη με 84-82.

Ολυμπιακός-Μπάγερν 84-82: Πολύ σκληρός για να «πεθάνει»!

Αυτό ήταν το έβδομο λάθος του άλλοτε παίκτη του Ολυμπιακού που κινήθηκε σε ρηχά νερά με 12 πόντους (4/10 δίποντα, 1/6 τρίποντα και 1/1 βολή).

Δείτε το τραγικό λάθος του Αμερικανού:

Νωρίτερα στο παιχνίδι και στην πρώτη περίοδο ο Αμερικανός είχε τιμωρηθεί με τεχνική ποινή διότι διαμαρτυρήθηκε έντονα για φάουλ το οποίο δεν του έδωσαν οι διαιτητές.