ΑΕΚ: Καθίζηση στο ημίχρονο και ήττα 86-80 από την Παρτιζάν (pics)

Η ΑΕΚ σε φιλική αναμέτρηση στο Βελιγράδι ηττήθηκε από την Παρτιζάν με 86-80.

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα σε φιλικό παιχνίδι στο Βελιγράδι από την Παρτιζάν με σκορ 86-80.

Οι «κιτρινόμαυροι» παρόλο που έδειξαν εξαιρετικά δείγματα γραφής στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκαν στο σκορ με 38-52, εντούτοις στην επανάληψη έπαθαν πραγματική «καθίζηση» και έχασαν τη διαφορά του πρώτου ημιχρόνου με τους Σέρβους να είναι πιο ψύχραιμοι στο τέλος και να παίρνουν τελικά τη νίκη με σκορ 86-80.

Από την ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου κορυφαίος για ακόμα ένα παιχνίδι ήταν ο Κιθ Λάνγκφορντ που σημείωσε 26 πόντους πετυχαίνοντας και 3 τρίποντα ενώ ο Γιάνκοβιτς σημείωσε άλλους 12 με 2 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 27-27. 38-52, 63-68, 86-80.

Παρτιζάν (Τρινκιέρι): Γουόλντεν 13 (1), Ζάγκορατς 11, Πέιτζι 3 (1), Γκόρντιτς 9 (1), Παρακχούσκι 13, Γιαραμάζ 15 (2), Γιάνκοβιτς 2, Τόμας 14 (1), Πέινερς, Μόσλει 6.

AEK (Παπαθεοδώρου): Ρέι 5(4 ασ), Λάνγκφορντ 26(3), Τσαλμπούρης 9, Ματσιούλις, Κακλαμανάκης 3, Χρυσικόπουλος 7(1), Γκίκας 2, Μαυροειδής 7, Σαντ Ρο; 5(1), Γιαννόπουλος 4(1 τρ, 5 ρ), Γιάνκκοβιτς 12(2 τρ, 4ρ).