Το πανόραμα της Γ' Εθνικής
Διαβάστε τα αποτελέσματα, την βαθμολογία, αλλά και την επόμενη αγωνιστική, στο πρωτάθλημα μπάσκετ της Γ' Εθνικής.
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Λέοντας-Καλαμάτα 69-65
Πέρα-Αχαγιά 56-72
Έσπερος Πατρών-Ηλυσιακός 65-53
Κηφισιά-Ληξούρι 83-75
Άρης Νικαίας-Αιγάλεω 85-101
Ακράτα-Μεγαρίδα 75-76 (68-68 κ.αγ.)
Ιωνικός ΝΦ-Κεραυνός Αιγίου 80-59
Η βαθμολογία: Μεγαρίδα, Αιγάλεω, Ιωνικός ΝΦ 8, Αχαγιά, Κηφισιά 7, Λέοντας, Ακράτα, Ληξούρι 6, Εσπερος, Ηλυσιακός, Κεραυνός Αιγ., Πέρα 5, Καλαμάτα, Αρης Νικαίας 4.
Η επόμενη αγωνιστική (18/11): Καλαμάτα – Πέρα, Αχαγιά – Έσπερος ΑΟΠΑ, Ηλυσιακός – Ν. Κηφισιά, Ληξούρι – Άρης Νικαίας, Αιγάλεω – Ακράτα, Μεγαρίδα – Ιωνικός ΝΦ, Κεραυνός Αιγίου – Λέοντας
2Ος ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Θήβας-Καλλιθέα 75-70
Λοκρός Αταλάντης-ΚΑΠ 76-61
Έξω Παναγίτσα -ΟΦΗ 62-73
Δειλινό-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 51-62
Ερμής Σχηματαρίου-Αργοναύτης 55-63
Κορωπί-Μελίσσια 82-87
ΕΦΑΟΖ -ΒΑΟΛ Χίου 81-79
Η βαθμολογία: ΟΦΗ, Μελίσσια, Αργοναύτης 8, ΕΦΑΟΖ, Ικαρος Ν. Σμύρνης 7, ΚΑΠ, Λοκρός, ΒΑΟΛ 6, Κορωπί, Αρης Θήβας, ΑΕ Καλλιθέα, Ερμής Σχημ. 5, Εξω Παναγίτσα, Δειλινό 4.
Η επόμενη αγωνιστική (18/11): ΚΑΠ – Έξω Παναγίτσα, ΟΦΗ – Δειλινό, Ίκαρος Ν. Σμ. – Ερμής Σχημ., Αργοναύτης – Κορωπί, Μελίσσια – ΕΦΑΟΖ, ΒΑΟΛ – Άρης Θήβας, ΑΕ Καλλιθέα– Λοκρός
3oς ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟΚ Βέροιας 69-63
Εύαθλος -ΑΟ Καλαμπάκας 68-63
Μαντουλίδης-ΓΑΣ Μελίκης 79-53
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 67-67(κ.α.), 80-80(α΄παρ.), 92-94
Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά 78-83
Νικόπολη -Δόξα Λευκάδας 60-77
Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών
Η βαθμολογία: ΠΑΣ Γιάννινα 8, ΑΓΣΙ 7, Μαντουλίδης, Πρωτέας, Εύαθλος, Τιτάνες, Δόξα Λευκάδας 6, ΓΑΣ Μελίκης, Νικόπολη, Ολυμπιακός Β. 5, ΑΟΚ Βέροιας, Ικαροι Τρικ., Καλαμπάκα 4.
Η επόμενη αγωνιστική (18/11): ΑΟΚ Βέροιας-Εύαθλος Πολυκάστρου, ΑΟ Καλαμπάκας-Μαντουλίδης, ΓΑΣ Μελίκης-Ολυμπιακός Βόλου, ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ικαροι Τρικάλων, Τιτάνες Παλαμά-Πρωτέας Γρεβενών, Δόξα Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα, Ρεπό: Νικόπολη
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 89-79
Μακαμπή-Αστέρας Σίνδου 61-55
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου 75-79
ΔΕΚΑ-ΒΑΟ 86-75
ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΓΑΣ Κομοτηνή 54-69
Αίας Ευόσμου-Ζέφυρος 75-59
Λεύκιπος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας 57-69
Η βαθμολογία: Αίας Ευόσμου, ΜΕΝΤ, ΔΕΚΑ, ΠΣ Ευκαρπίας, ΑΟ Πολυγύρου, Απόλλων Καλ. 7, ΒΑΟ, ΓΑΣ Κομοτηνή, Ασπίδα Ξάνθης, Μακαμπή 6, Ζέφυρος, Λεύκιππος 5, Αστέρας Σίνδου, Νέα Μουδανιά 4.
Η επόμενη αγωνιστική (18/11): ΜΕΝΤ-Μακαμπή, Αστέρας Σίνδου-Ασπίδα Ξάνθης , ΑΟ Πολυγύρου-ΔΕΚΑ, ΒΑΟ-ΠΟ Νέων Μουδανιών, ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου, Ζέφυρος-Λεύκιπος Ξάνθης, ΠΣ Ευκαρπίας-Απόλλων Καλαμαριάς.