Σεγκούρα: «Χάναμε σταδιακά την αυτοπεποίθησή μας»

Δηλώσεις μετά την ήττα από την ΑΕΚ στα Άνω Λιόσια παραχώρησε ο τεχνικός του Κολοσσού Ρόδου, Κούρο Σεγκούρα.

Ο Κολοσσός γνώρισε την ήττα με 93-74 στα Άνω Λιόσια από την ΑΕΚ με τον τεχνικό των Ροδιτών να στέκεται στην αστοχία των παικτών του στις δηλώσεις του μετά το ματς.

Ο Ισπανός τεχνικός δήλωσε ότι η ομάδα του είχε κακές αποφάσεις ενώ τόνισε ότι έχανε σταδιακά την αυτοπεποίθησή της στο γήπεδο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Πρώτα από όλα συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για τη νίκη. Ήταν σκληρό παιχνίδι. Προσπαθήσαμε στην άμυνα, αλλά δεν ελέγξαμε τον αιφνιδιασμό και για αυτό ξεπέρασαν τους 50 πόντους στο πρώτο ημίχρονο.

Μείναμε στο παιχνίδι όμως, επειδή πέρναμε καλές αποφάσεις στην επίθεση και παλέψαμε. Στην 3η περίοδο πήραν πλεονέκτημα. Χάναμε σταδιακά την αυτοπεποίθησή μας. Χάσαμε κάποια εύκολα σουτ και δεν είχαμε καλές αποφάσεις.

Προσπαθήσαμε στο τέταρτο δεκάλεπτο να γυρίσουμε στο παιχνίδι αλλά ήταν αδύνατον. Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου, παίξαυμε καλά και να σκεφτούμε το επόμενο παιχνίδι πλέον».