Σπανούλης: «Ήμασταν απαράδεκτοι στο τέλος»

Ο προπονητής του Περιστερίου Βασίλης Σπανούλης στάθηκε στην κακή εικόνα της ομάδας του και είχε πολλά παράπονα

Το Περιστέρι ήταν κακό στην Καρδίτσα και γνώρισε την ήττα παίζοντας άσχημα στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον Βασίλη Σπανούλη να έχει πολλά παράπονα από τους παίκτες του.

«Είχαμε προετοιμαστεί καλά γι' αυτό το παιχνίδι, αλλά η παρουσία μας για δυο δεκάλεπτα ήταν απελπιστικά πολύ μακριά από αυτό που θέλουμε να παίζουμε σαν ομάδα.

Παίξαμε εξαιρετικά για δυο δεκάλεπτα το πρώτο και το τρίτο, ενώ στο δεύτερο και το τέταρτο ήμασταν απαράδεκτοι.

Παίζαμε όλο το τελευταίο δεκάλεπτο έχοντας προβάδισμα εννέα πόντων με το σκορ 60-69 χωρίς ομαδικά φάουλ, είχαμε ένα στην αρχή και μετά 2 ομαδικά φάουλ και καταλήξαμε να παίζουμε τα τελευταία 30 δευτερόλεπτα έχοντας δυο ομαδικά φάουλ. Είναι τελείως μακριά από τη φιλοσοφία μου όλο αυτό.

Για ακόμη μια φορά δεν μπορέσαμε να ανταπεξέλθουμε στις συνθήκες του αγώνα, χάσαμε το μυαλό μας και δεν είχαμε την πρέπουσα ενέργεια και καρδιά για να παίξουμε ένα εκτός έδρας παιχνίδι» δήλωσε ο Θεσσαλός τεχνικός μετά το τέλος του αγώνα.