Πεδουλάκης: «Ήμασταν απαράδεκτοι στο τρίτο δεκάλεπτο!»

Στην κακή εικόνα της ομάδας του στο τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα με τον Προμηθέα στάθηκε ο προπονητής του Περιστερίου, Αργύρης Πεδουλάκης.

Δεν... μάσησε τα λόγια του ο προπονητής του Περιστερίου, Αργύρης Πεδουλάκης, χαρακτηρίζοντας απαράδεκτη την εικόνα των παικτών του στο τρίτο δεκάλεπτο του ματς με τον Προμηθέα, αποδίδοντας εκεί την ήττα με σκορ 75-58.

Προμηθέας - Περιστέρι 75-58: Με «έκρηξη» Αγραβάνη, Γιαννόπουλου! (highlights)

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο κόουτς του Περιστερίου:

«Νομίζω ότι είναι το τέταρτο παιχνίδι σχεδόν, αν εξαιρέσεις τα τελευταία 15’ με το Στρασβούργο, που παρουσιάζουμε την ίδια εικόνα, όπως αυτήν του τρίτου 10λεπτου.

Σε αυτό το χρονικό σημείο κάνουμε εύκολα λάθη, χάνουμε τα ριμπάουντ και, όταν περνάει λίγο μπροστά ο αντίπαλος, τα παρατάμε και δεν έχουμε το μαχητικό πνεύμα για να μείνουμε ενωμένοι και ήρεμοι για να "γυρίσουμε" το παιχνίδι.

Θα προσπαθήσουμε να το αλλάξουμε αυτό, θέλουμε δουλειά, αλλά θα τα καταφέρουμε».