Β΄ Εθνική μπάσκετ: Νίκες για Πρωτέα Βούλας και Μελίκη

Νίκες για Πρωτέα Βούλας και Μελίκη σε εξ αναβολής ματς για τη Β΄ Εθνική - Δράση και στη Γ΄ Εθνική - «Διπλό» ο Έσπερος Λαμίας σε εξ αναβολής ματς της Α2 γυναικών

Β΄ Εθνική μπάσκετ: Νίκες για Πρωτέα Βούλας και Μελίκη

Σε εξ' αναβολής αγώνες που έγιναν σήμερα για το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, είχαμε:

2ος Όμιλος (εξ' αναβολής από την 2η αγωνιστική)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 73-61
Διαιτητές:
Καλογερόπουλος Φ.-Γρίβα-Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 20-17, 45-31, 51-45, 73-61
Πρωτέας Βούλας (Τερζής) : Δενδρινός 11 (1), Τσακναρίδης, Κυριλής 22 (2), Ματσάγγος 13, Γάργαλης 8 (1), Πετς 5 (1), Μόρφης 5 (1), Α.Φιλίππου 3, Σκουλούδης 6.
Ηλυσιακός (Καυκής) : Γραμματίκας 3 (1), Κελαϊδής 6 (1), Φώτσης 20 (2), Μπινιάκου 3 (1), Καλδής 6, Πλευράκης 3 (1), Χαραλαμπής 2, Κεφαλάς 1, Αναγωνστάκης 6 (2), Μπάζιος 9, Οουαντίντζο-Βλαδίτσης 2.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: ΕΦΑΟΖ, Πρωτέας 6, ΟΦΗ, Μεγαρίδα, Χανιά, Μελίσσια 5, Π. Φάληρο, Άρης Νικαίας 4, Ηλυσιακός, Αιγάλεω, Κρόνος, Μανδραϊκός, Πανιώνιος 3, Δούκας 2.

3ος Όμιλος (εξ αναβολής από την 1η αγωνιστική)

ΜΕΝΤ-Μελίκη 78-80
Δεκάλεπτα:
8-25, 32-48, 54-64, 78-80
Διαιτητές: Ντούρας-Δημάδης-Ισιγώνης
ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Ντεμιρσά, Ζεϊμπέκης 2, Ρόπουτης 18(3), Γκύζης 3(1), Μιχαηλίδης 22(3), Παπαπασχάλης 6(1), Καρασίμος, Κωνσταντινίδης 10, Πασχαλίδης 11, Μαλανδρής, Τριανταφύλλου, Σιόλογκας 6.
Μελίκη (Ασλανίδης-Τσάτσας): Λιόλιος 24(6), Μαυρίδης 14(1), Μώρας 9, Κυριάκου, Εσερπόγλου, Πεϊμανίδης, Ημερίδης 18(1), Τζαφέρης, Καρκάρας 6(2), Λέφας, Ιωάννου 9(3), Ρογκότης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Αίολος Τρικάλων, Δόξα Λευκάδας, Νίκη Βόλου 4, Ιωάννινα ΣΚ, Μαχητές, Μελίκη 3, Σχηματάρι, Έσπερος Λαμίας, Χαλκίδα, Ίκαροι Τρικάλων, ΜΕΝΤ, Πρωτέας Γρεβενών 2.

Γ’ Εθνική

4ος Όμιλος (από 1η αγωνιστική)

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Λαμίας 55-58

Δεκάλεπτα: 9-19, 27-31, 43-47, 55-58

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χατζηκώντας

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 3(1), Ιλτσογλου 9(1), Τσιακλάγκαλος 4, Καραμήτσος, Ευαγγελινός 2, Σταθούρος, Μούμογλου 12, Σιμάκης 10, Παρασκευάς 15.

Αναγέννηση Λαμίας (Κουμπούρας): Φετοκάκης 13(1), Λιάπης 3(1), Αντωνόπουλος, Διαμαντής 12(3), Νικολάου 2, Τσιώτας, Μεϊντάνης 4, Γαλάνης 2, Καλλίλας, Κοντολάτος 14(1), Σκαρμούτσος 8.

ΓΣ Αμπελώνα-Αναγέννηση Καρδίτσας 75-81

Δεκάλεπτα: 25-25, 43-40, 56-54, 75-81

Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Αβραμίδου

ΓΣ Αμπελώνα (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 9(1), Χαιρετίδης 13(2), Κονδυλόπουλος 10, Κοτσώνας 9(1), Κυριακόπουλος 9(1), Αποστολάκης 6, Αναγνωστόπουλος 5(1), Σπυρόπουλος 13(2), Πασχάλης, Καραγιάννης, Γερονάτσος.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Παπανδρέας 1, Ψυχογιός 12(4), Μπέφας 2, Γεωργαντζάς 25(2), Σαββόγλου, Αργύρης 3, Ντούρλιας, Αντωνίου 21(3), Καλλιάρας 15, Κακκαβάς, Νότος 2.

Αχέρων Καναλακίου-Σπάρτακος Ιωαννίνων 59-48

Δεκάλεπτα: 19-8, 35-18, 48-32, 59-48

Διαιτητές: Διαμαντής-Βίννης

Αχέρων Καναλακίου (Τζομάκας): Τσίρμπας-Αναγνώστου 2, Ματσάγγας 4, Κρικώνης 3, Αρβανιταντώνης 4, Κασκάνης 6(2), Παππάς, Χρήστου 3(1), Μπαρτζώκας 6, Κακιούζης 4, Δάσκαλος 4, Πάνου 23(2).

Σπάρτακος Ιωαννίνων (Παππάς): Ζαμπέτης 5, Κόρδας 6(2), Μπαζάκας 5(1), Δήμος 2, Πρεμέτης, Σταυρόπουλος 11(2), Κύρκος, Πανταζής, Μάντζιος 1, Θώδης 8, Λαμπρόπουλος 10, Τζίμας.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: Γόμφοι 4, Αμπελώνας, Αλμυρός, Αναγέννηση Καρδίτσας, Σπάρτακος 3…

* Σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 1η Αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Α2 Γυναικών ο Έσπερος Λαμίας επικράτησε με 66-34 του Φίλιππου Βέροιας.

Φίλιππος Βέροιας-Έσπερος Λαμίας 34-66
Διαιτητές: Καραβάς-Αναστασιάδης Π.
Δεκάλεπτα: 10-12, 24-30, 32-50, 34-66
Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Χαρίση, Σουκιούρογλου, Παπαχατζή 4, Τσίλη, Κελεσίδου 15(2), Ξανθοπούλου, Ζουζώ, Πεκιαρίδου 2, Σαρηγιαννίδου 2, Αμβρακίδου 5(1), Γεωργιάδου, Φλιούκα 6.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Καραβέλης): Ζεϊμπέκογλου, Τσιλιμπάρη 24, Ρέντα 2, Αντωνίου 2, Υφαντή 3(1), Λαουλάκου 3(1), Λούκου 5(1), Δημήτρη 12, Αλεξίου 13(1), Μπαλιούση 2.

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας