Ούνικς - Μπανταλόνα 86-74: Ο Μάντζαρης νίκησε τον Ζήση

Η Ούνικς Καζάν νίκησε την Μπανταλόνα με 86-74, με τον Βαγγέλη Μάντζαρη να πραγματοποιεί καλή εμφάνιση «πληγώνοντας» την ομάδα του Νίκου Ζήση.

Για το πρωτάθλημα του EuroCup, στο... ελληνικό ντέρμπι της διοργάνωσης, η Ούνικς Καζάν του Βαγγέλη Μάντζαρη, επικράτησε της Μπανταλόνα του Νίκου Ζήση με 86-74.

Η ρωσική ομάδα ήταν ανώτερη από την αρχή έως και το τέλος της αναμέτρησης, έχοντας ένα συνεχόμενο προβάδισμα στο σκορ.

Ο πρώην γκαρντ του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μάντζαρης, αγωνίστηκε για 28 λεπτά και είχε 9 πόντους (2/3δ., 1/4τρ., 2/2β.), 2 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 λάθη.

Από την άλλη πλευρά, ο Νίκος Ζήσης αγωνίστηκε για 18 λεπτά, όντας ιδιαίτερα άστοχος (0/5 σουτ). Παράλληλα, μέτρησε 2 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 5 λάθη.

Tα δεκάλεπτα: 26-21, 49-33, 70-53, 86-74