Γιασικεβίτσιους για την ήττα από Σαραγόσα: «Πρέπει να απολογηθούμε, δεν θυμάμαι ξανά κάτι τέτοιο»

Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους αναφέρθηκε στην ήττα της Μπαρτσελόνα από τη Σαραγόσα, εκφράζοντας τους προβληματισμούς του.

Η Σαραγόσα έκανε την μεγάλη έκπληξη στην 21η αγωνιστική της ACB, μετά το 85-83 επί της Μπαρτσελόνα.

Ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους αναφέρθηκε στο αποτέλεσμα, λέγοντας τα εξής: «Δεν ζητάω πολλές φορές συγνώμη από τους οπαδούς μας, αλλά η εικόνα που δείξαμε στο πρώτο μέρος ήταν τραγική. Πρέπει να απολογηθούμε στους φιλάθλους μας. Δεν αξίζει αυτή η εικόνα. Δεν γίνεται να εμφανιζόμαστε λες και παίξαμε πρώτη φορά όλοι μαζί.

Αλλάξαμε στο δεύτερο μέρος. Και ναι, η ομάδα ξέρει πώς να το κάνει. Αλλά χάσαμε το μυαλό μας για 20 λεπτά. Πίσω με 22 πόντους στο ημίχρονο; Δεν θυμάμαι ξανά κάτι τέτοιο. Ήταν πολύ κακή βραδιά για εμάς.

Στα αποδυτήρια λέγαμε ότι έχουμε κερδίσει 15 φορές στα τελευταία 17 ματς. Τα δυο που χάσαμε ήταν λόγω πέντε άσχημων λεπτών στο Κύπελλο και 6-7 τραγικών λεπτών τώρα. Πολλά θα καθοριστούν από τις λεπτομέρειες. Πρέπει να είμαστε πιο συγκεντρωμένοι. Πρέπει να βελτιωθούμε».