Άλμπα- Βόννη 81-76: Ανατροπή και… χαμόγελα στο Βερολίνο

Η Άλμπα Βερολίνου κατάφερε να αποφύγει την έκπληξη κερδίζοντας με 81-76 εντός έδρας την Βόννη για την Μπουντεσλίγκα

Με ανατροπή στην τέταρτη περίοδο και ψυχραιμία στα τελευταία λεπτά, η Άλμπα Βερολίνου νίκησε δύσκολα 81-76 τη Βόννη, για το πρωτάθλημα Γερμανίας.

Οι Βερολονέζοι έκαναν την ανατροπή στο τέταρτο δεκάλεπτο, ενώ στα τελευταία δευτερόλεπτα με το σκορ στο 79-76 το τρίποντο του Σορτς δεν βρήκε στόχο, με τον Μπλατ να διαμορφώνει το τελικό σκορ με 2/2 ελεύθερες βολές.

Ο Ισραηλινός γκαρντ ήταν και κορυφαίος για την Άλμπα με 13 πόντους, ενώ από 12π. είχαν οι Λάμερς και Τίμαν.

Από την άλλη, η Βόννη υποχώρησε στο 13-2 και παρέμεινε στη δεύτερη θέση, με τον… μοιραίο Σορτς να ξεχωρίζει με 30 πόντους και 5 ασίστ, αλλά με 1/8 τρίποντα.
Τα δεκάλεπτα: 20-23, 48-44, 62-63, 81-76