Γαλατασαράι – Εφές Αναντολού 86-81: Ισοφάρισε και… βλέπει τελικούς!

Η ομάδα του Ανδρέα Πιστιόλη έπαιξε καταπληκτικά στο τέταρτο δεκάλεπτο κέρδισε με 86-81 στην έδρα της την Εφές Αναντολού, ισοφάρισε σε 2-2 τη σειρά των ημιτελικών και θα παίξει σε πέμπτο ματς την πρόκριση στους τελικούς

Η Γαλατασαράι επικράτησε με 86-81 της Εφές Αναντολού σε ένα παιχνίδι για… γερά νεύρα και ισοφάρισε σε 2-2 τη σειρά των ημιτελικών στην τουρκική λίγκα.

Η ομάδα του Ανδρέα Πιστιόλη ήταν πάρα πολύ καλή σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, είχε την υπεροχή ειδικά στο τέταρτο δεκάλεπτο και με πολύ καλή άμυνα εκμεταλλευόμενη την έδρα της πήρε τη νίκη μέσα σε πανηγυρισμούς.

Οι πρωταθλητές EuroLeague τα περίμεναν πάλι όλα από τους Λάρκιν και Μίτσιτς, οι οποίοι όμως ήταν καλά κλεισμένοι από την άμυνα των γηπεδούχων και πλέον θα τα παίξουν… όλα για όλα σε πέμπτο ματς στην έδρα τους για να προκριθούν στα play off.

Πρώτος σκόρερ για τη Γαλατασαράι ήταν ο Ντάντζελο Ντοστ με 20 πόντους, με τον Ντεβόν Μπλάκσιρ να προσθέτει άλλους 18.

Από την πλευρά πρωταθλήτριας Ευρώπης πρώτοι σκόρερς ήταν οι Βασίλιε Μίσιτς με 23 πόντους και Σέιν Λάρκιν με 17.
Τα δεκάλεπτα: 16-23, 42-43, 66-64, 86-81