Μπάγερν: Ιδανικό ξεκίνημα στα play off

Παίζοντας καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν Μονάχου κέρδισε με 77-53 την Κέμνιτς και έκανε το 1-0 στη γερμανική λίγκα. Πρώτος σκόρερ για τους Βαυαρούς ο Ντεσόν Τόμας με 15 πόντους

Η Μπάγερν Μονάχου … πάτησε το γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε 77-53 την Κέμνιτς ανοίγοντας έτσι το… σκορ στα play off του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι Βαυαροί είχαν το προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο, αλλά οι βάσεις μπήκαν στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου έκαναν επιμέρους σκορ 24-9, που τους έδωσε τη διψήφια διαφορά.

Κορυφαίος για το σύνολο του Τρινκιέρι, ήταν ο Τόμας με 15 πόντους και τον ακολούθησε ο Ουάιλερ-Μπαμπ με 13π., ενώ ο Ομπστ είχε 10π.

Από την ομάδα της Σαξονίας, ξεχώρισαν οι Βάιντεμαν και Σουσίνσκας με 9 πόντους ο καθένας.

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 36-31, 60-40, 77-53