Grand Prix Ταϊλάνδης: Νίκη αντεπίθεσης από τον Μάρτιν

Ο Χόρχε Μάρτιν νίκησε στο Grand Prix Ταϊλάνδης και μείωσε την απόστασή του από την κορυφή.

Ο Χόρχε Μάρτιν νίκησε στην πίστα της Ταϊλάνδης και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα του Moto GP. Ο αναβάτης της Pramac Ducati πήρε δύσκολα τη νίκη και έτσι μείωσε στους 13 βαθμούς την απόστασή του από τον Πέκο Μπανάια, ο οποίος ακολούθησε δεύτερος.

Την τρίτη θέση κατέκτησε ο Μπραντ Μπίντερ. Ο αναβάτης της ΚΤΜ τερμάτισε δεύτερος, αλλά έχασε μία θέση στην κατάταξη λόγω ποινής στον τελευταίο γύρο.Την πεντάδα έκλεισαν οι Μπετζέκι και Α. Εσπαργκαρό.

Τη βαθμολογούμενη δεκάδα πλαισίωσαν οι Κουαρταραρό, Μ. Μάρκεθ, Μαρίνι, Ντι Τζιαναντόνιο και Ζαρκό. Το τριήμερο 10-12 Νοεμβρίου θα διεξαχθεί το επόμενο Grand Prix στην πίστα της Μαλαισίας.