Μίλων: Ψάχνει το θαύμα απέναντι στην Λούνεμπουργκ

Η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Μίλωνα αντιμετωπίζει στη Νέα Σμύρνη την Λούνεμπουργκ για τη ρεβάνς των προημιτελικών του CEV Cup.

Τον αγώνα της ιστορίας του θα δώσει ο Μίλωνας την Πέμπτη (8/2, 20:00) με αντίπαλο την γερμανική Λούνεμπουργκ στη ρεβάνς για τη φάση των «8» του CEV Cup.

Η ομάδα της Νέας Σμύρνης για πρώτη φορά στην ιστορία της διεκδικεί πρόκριση στα ημιτελικά ευρωπαϊκής διοργάνωσης, αλλά για να το πετύχει θα πρέπει να νικήσει όχι 3 αλλά 4 σετ και μάλιστα απέναντι σε μία σκληροτράχηλη ομάδα με δύναμη στα άκρα και εξαιρετικό σερβίς.

Στον πρώτο αγώνα η γερμανική ομάδα νίκησε με 3-0 σετ το Μίλωνα αλλά η ελληνική ομάδα έκανε κακό αγώνα και πιέστηκε στην υποδοχή. Αυτή τη φορά έχουν γνώση οι φύλακες και εκτός των άλλων αναμένεται να επιστρατευτεί ο Τίμοφι Πουλουγιάν που στον πρώτο αγώνα απουσίασε.

Ο Μίλων για να προκριθεί χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ ώστε να παίξει την πρόκριση στο «χρυσό σετ» των 15 πόντων. Με οποιοδήποτε άλλο σκορ προκρίνεται η Λούνεμπουργκ.