Challenge Cup γυναικών: Αποκλείστηκε η Θέτις, ήττα με 3-0 από τη Νίλουφερ

Η Θέτις ηττήθηκε για δεύτερη φορά από τη Νίλουφερ (3-0 σετ) και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Challenge Cup γυναικών στο βόλεϊ.

Έσβησε το όνειρο της Θέτιδος για πρόκριση στους «32» του Challenge Cup γυναικών.

Μετά τη χθεσινή της ήττα στο τάι μπρέικ από τη Νίλουφερ, ήθελε σήμερα νίκη με 3-0 ή 3-1 ή να επικρατήσει με 3-2 και κατόπιν να κατακτήσει το χρυσό σετ. Αντ’ αυτού όμως, έχασε και πάλι από την αντίπαλό της με 3-0 σετ στην Προύσα και αποχαιρέτησε τη διοργάνωση.

Η ομάδα του Γιώργου Ρούση βρέθηκε να χάνει στο πρώτο σετ με 12-7, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει αμέσως (12-12) και να προηγηθεί πρώτη φορά με 18-19, αλλά οι Τουρκάλες έτρεξαν εν συνεχεία ένα σερί και πήραν το πρώτο σετ με το υπέρ τους 25-22. Στο δεύτερο σετ η Νίλουφερ ξέφυγε από νωρίς στο σκορ και παρότι η ομάδα της Βούλας μείωσε τη διαφορά, οι Τουρκάλες έφτασαν στο 25-21 και έκαναν το 2-0, πριν πάρουν στη νίκη και στο τρίτο σετ με 25-19.

Τα σετ: 3-0 (25-22, 25-21, 25-19) σε 75'